Memoriał Walleranda: Wybrzeże lepsze od MMTS-u

W pierwszym meczu III Memoriału Leona Walleranda, Wybrzeże Gdańsk pokonało MMTS Kwidzyn 27:24. O wygranej gospodarzy zadecydowała dobra gra w końcówce czerwono-biało-niebieskich.

Michał Gałęzewski
Od pierwszych minut bardzo dobrze grali zawodnicy Wybrzeża Gdańsk. Znakomicie w bramce spisywał się Sebastian Sokołowski, a Dawid Nilsson i Marcin Lijewski skupiali na sobie uwagę obrońców, co skrzętnie wykorzystywał Łukasz Rogulski. Kołowy gdańskiego klubu w dziewiątej minucie miał już na swoim koncie trzy bramki, a gdańszczanie prowadzili różnicą trzech trafień.
Później dobrze zaczął bronić Paweł Kiepulski i podopieczni Krzysztofa Kotwickiego po bramce Grzegorza Szczepańskiego w 24. minucie spotkania po raz pierwszy wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Po zmianach w składzie, w grze obu zespołów było widać sporo niedokładności. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy po bramce Macieja Pilitowskiego z rzutu karnego wygrali pierwszą połowę 11:9. - Byliśmy po bardzo ciężkich treningach siłowych i biegowych. Piłkę w ręce miałem w tym sezonie może dwa razy - zauważył Pilitowski.

Po zmianie stron do głosu doszło Wybrzeże. Po trafieniu Rogulskiego w 34. minucie, gdańszczanie wyszli na prowadzenie i do końca pierwszej połowy obie drużyny szły łeb w łeb. Gdy grające bez najbardziej doświadczonych zawodników Wybrzeże wychodziło na jedno-dwu bramkową przewagę, MMTS momentalnie niwelował straty. Duża w tym zasługa bardzo aktywnego w drugiej części spotkania Tomasza Klingera.

W końcu po bramkach Krzysztofa Jasowicza i Kacpra Adamskiego, czerwono-biało-niebiescy wyszli w 53. minucie na trzybramkowe prowadzenie. Nie oddali tej przewagi do końca, ostatecznie wygrywając 27:24. - To był mój pierwszy sparing. Dodatkowo było tak wielu kibiców. Cieszymy się z tego spotkania - stwierdził Adamski.

Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 27:24 (9:11)

Wybrzeże: Sokołowski, Plaszczak - Rogulski 7, Adamski 5, Kondratiuk 4, Jasowicz 3, Nilsson 2, Mogielnicki 2, Rakowski 1, Prymlewicz 1, Sulej 1, Papaj 1, Kornecki, Abram, Lijewski.
Kary: 4 min (Kornecki 4 min.)
Karne: 3/4.

MMTS: Kiepulski, Dudek - Szczepański 5, Klinger 5, Sadowski 3, Mroczkowski 2, Łangowski 2, Nogowski 1, Peret 1, Seroka 1, Rosiak 1, Zadura 1, Pilitowski 1, Jędrzejewski 1 oraz Kryszeń.
Kary: 8 min. (Zadura 4 min., Mroczkowski 2 min., Jędrzejewski 2 min.)