Sparingowo: Wybrzeże przegrało z reprezentacją Polski do lat 18

We wtorkowy wieczór Wybrzeże Gdańsk sparowało z reprezentacją Polski do lat 18. Podczas 80-minutowego spotkania doszło do niespodzianki i zwyciężyli podopieczni Rafała Kuptela 37:36.

Michał Gałęzewski
Szkoleniowcy obu drużyn umówili się, że wtorkowy mecz kontrolny zostanie rozegrany w czterech kwartach po 20 minut. W 80-minutowym spotkaniu szansę gry dostali wszyscy zawodnicy, chociaż na parkiecie w barwach Wybrzeża zabrakło Sebastiana Sokołowskiego i Marcina Lijewskiego, który trenuje z drużyną, ale jeszcze nie podpisał kontraktu.
Spotkanie zaczęło się znakomicie dla młodych kadrowiczów. W pierwszej kwarcie spotkania prowadzili oni nawet 8:3, aby ostatecznie wygrać ją 10:6. Znakomicie spisywał się w niej Arkadiusz Moryto, który w 20. minucie miał na swoim koncie siedem bramek - więcej niż całe Wybrzeże - Nie ukrywam, że jestem z tego bardzo zadowolony. Koledzy z Wybrzeża mieli jednak zupełnie inne cele, niż my. Są na zupełnie innym etapie przygotowań. Ćwiczą bardzo mocno, ale nie ukrywam, że jest się z czego cieszyć - powiedział Moryto.

Później sytuacja na parkiecie się odwróciła. W Wybrzeżu dobrze w ataku zagrali Hubert Kornecki i Krzysztof Jasowicz, a w bramce dobrze spisywał się Patryk Plaszczak. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka prowadzili już 30:25 i wydawało się, że mają pewne zwycięstwo.

W końcówce świetnie spisywali się jednak młodzi kadrowicze, którzy ostatecznie wygrali 37:36. W końcówce dobrze spisywał się Patryk Mastalerz, po którego bramce juniorzy wyszli w czwartej kwarcie na pierwsze od kilkudziesięciu minut prowadzenie. - Jesteśmy po ciężkich treningach, jednak nie ukrywam, że nie wypada nam przegrywać z 18-latkami. Muszę jednak przyznać, że zagrali oni fajne zawody - zauważył Ireneusz Żak.

Wybrzeże Gdańsk  - Polska U18 36:37 (6:10, 13:8, 11:9, 6:10)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Adamski 5, Abram 4, Mogielnicki 4, Kornecki 4, Rogulski 4, Jasowicz 3, Kondratiuk 3, Nilsson 2, Rakowski 2, Żak 1, Papaj 1 oraz Sulej, Nazimek, Dzierżawski.
Kary: 12 min. (Dzierżawski 4 min., Adamski 4 min., Mogielnicki 2 min., Rakowski 2 min.).
Karne: 4/5.

Polska U18: Skrzyniarz, Foluszny, Szot - Moryto 8, Mastalerz 7, Mrozowicz 4, Majdziński 3, Cichocki 3, Skibiński 2, Kawka 3, Pietruszko 2, Kowalczyk 1, Brukwicki 1, Netz 1, Janikowski 1, Wypych 1 oraz Rolka, Bekisz.
Kary: 6 min. (Kowalczyk 2 min., Kawka 2 min., Brukwicki 2 min.).