I liga mężczyzn gr. A: Pomezania i Warmia gromią, emocje w Elblągu (wyniki)

Drugie wysokie zwycięstwa w sezonie odniosły w sobotę ekipy Pomezanii Malbork i Warmii Traveland Olsztyn. Dwa punkty do swoich dorobków dopisały też ekipy z Wolsztyna, Elbląga i Kościerzyny.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Malborska ekipa bez najmniejszych kłopotów odprawiła w sobotę z kwitkiem Kar-Do Spójnię Gdynia, już na przerwę schodząc z bardzo solidną zaliczką. Ekipa trenera Marcina Markuszewskiego niemal przez całą pierwszą część spotkania starała się prowadzić wyrównaną walkę z faworyzowanym rywalem, ale ostatnie pięć minut przed przerwą przegrała 0:6 i do szatni zeszła ze stratą aż dziewięciu trafień (9:18).

W drugiej połowie Polski Cukier Pomezania spokojnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie i mimo że Spójnia zaczęła w końcówce odrabiać straty, to wygrana gospodarzy nie była zagrożona choćby przez chwilę.
Punkty z parkietu beniaminka wywiozła natomiast Warmia Traveland Olsztyn, która różnicą dziewięciu bramek zwyciężyła MKS Henri Lloyd Brodnica. Zespół trenera Jana Orzecha mimo wysokiej porażki pokazał się z dobrej strony, a w 25. minucie remisował jeszcze 13:13. Później olsztynianie zbudowali dwubramkowe prowadzenie, które utrzymywali do 50. minuty, kiedy to za sprawą kilku kontrataków dobili gospodarzy.

Po raz drugi w tym sezonie zwyciężyli ponadto zawodnicy Wolsztyniaka Wolsztyn. Starcie z SMS-em ZPRP Gdańsk długo nie układało się po myśli ekipy trenera Wojciecha Hanyża i do przerwy to goście byli stroną przeważającą (10:12). Po przerwie zawodnicy z Wielkopolski zagrali jednak o wiele lepiej w defensywie i szybko wypracowali sobie kilkubramkową zaliczkę, ostatecznie wygrywając 26:21.

Pierwsze zwycięstwa w sezonie odniosły natomiast w sobotę ekipy Vetrex Sokoła Kościerzyna i Meble Wójcika Elbląg. Ci pierwsi po dość jednostronnym meczu pokonali na własnym parkiecie Warszawiankę Warszawa 25:19, drudzy zaś w ostatnich sekundach wydarli punkty MKS-owi Poznań. Druga seria gier zakończona zostanie w niedzielę hitowym meczem KPR-u Legionowo z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

2. kolejka I ligi mężczyzn gr. A: Real Astromal Leszno - AZS AWF Biała Podlaska 35:25 (13:12) - awansem MKS Henri Lloyd Brodnica - Warmia Traveland Olsztyn 28:37 (15:17) Meble Wójcik Elbląg - MKS Poznań 24:23 (12:13) Wolsztyniak Wolsztyn - SMS ZPRP Gdańsk 26:21 (10:12) Vetrex Sokół Kościerzyna - Warszawianka Warszawa 25:19 (15:9) Polski Cukier Pomezania Malbork - Kar-Do Spójnia Gdynia 35:29 (18:9) KPR Legionowo - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski / 21.09.2014, godz. 15:00