PGNiG Superliga kobiet: Vistal, MKS i Zagłębie poszły za ciosem, horror w Piotrkowie (wyniki)

Vistal Gdynia, Zagłębie Lubin i MKS Selgors Lublin odniosły w sobotę trzecie zwycięstwa w sezonie. Ogromnych emocji dostarczył mecz w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie losy rywalizacji odwrócił Ruch.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Pozycję lidera po trzeciej serii gier utrzymały zawodniczki Vistalu Gdynia. Podopieczne Pawła Tetelewskiego wygrały w sobotę na bardzo trudnym terenie w Elblągu, losy rywalizacji przesądzając w ostatnim kwadransie. Gdynianki dość ospale rozpoczęły zawody, po sześciu minutach przegrywając nawet 2:4, przed przerwą jednak odrobiły straty i do szatni zeszły wygrywają 18:15. Drugą część meczu lepiej zainaugurowały gospodynie, w 42. minucie przejmując inicjatywę i odzyskując prowadzenie (23:22).Ostatni kwadrans to jednak popis gry Vistalu, który wykorzystał wszystkie błędy Startu i zwyciężył 34:29.
Najmniejszych problemów ze zdobyciem dwóch punktów nie miały natomiast mistrzynie kraju, szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin. Zawodniczki trener Sabiny Włodek już w pierwszych minutach uciekły Enerdze AZS Koszalin, po sześciu minutach wygrywając już 4:0. Od tego momentu MKS spokojnie kontrolował wydarzenia i nie pozwalał rywalkom na zmniejszenie strat. Do przerwy gospodynie wygrywały 14:11, by w całym spotkaniu triumfować 29:22.

Spokojne zwycięstwa odniosły w sobotnie popołudnie ponadto ekipy z Jeleniej Góry, Lubina i Szczecina. Jelonka we własnych progach pokonała Olimpię-Beskid Nowy Sącz, od pierwszych minut dyktując warunki gry i w pełni zasłużenie zgarniając pierwsze w tym sezonie punkty. KGHM Metraco Zagłębie na parkiecie SPR-u Olkusz miało nieznaczne problemy jedynie w pierwszej połowie, w drugiej całkowicie dominując Małopolanki i wygrywając aż 34:30. SPR Pogoń Baltica ograła zaś beniaminka z Tczewa 26:20.

Zdecydowanie najwięcej emocji przyniósł mecz w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie Piotrcovia podjęła KPR Ruch Chorzów. Przez niemal całe spotkanie wszystko wskazywało na to, że kolejne punkty do swego dorobku dopiszą podopieczne trenera Sławomira Kamińskiego. Piotrkowianki były stroną przeważającą, do przerwy prowadząc 16:12, a na dziesięć minut przed końcem rywalizacji wygrywając jeszcze 23:16. Niebieskie zdołały jednak odwrócić losy spotkania, w kapitalnym stylu wygrywając końcowe minuty aż 8:0 i triumfując w całym meczu 24:23. Dzięki zwycięstwu Ruch wskoczył na 5. miejsce w tabeli.