Polska - Hiszpania na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Łukasz Wojtczak
60 min. 21:24. Jorge Maqueda notuje świetną końcówkę, pomylił się z kolei Piotr Chrapkowski. Mistrzowie świata przejęli piłkę i Marcina Wicharego pokonał Raul Entrerrios, który postawił kropkę nad "i". Polacy po raz kolejny gorsi od Hiszpanów.
Skomentuj 0
59 min. 21:22. Na trybunach kibice śpiewają hymn, oni wciąż wierzą w zwycięstwo. Niestety Jorge Maqueda tym razem nie pomylił się. Wspaniale odpowiada jednak Piotr Chrapkowski!
Skomentuj 0
58 min. 20:21. Mamy gola kontaktowego, Piotr Chrapkowski wpisuje się na listę strzelców.
Skomentuj 0
57 min. 19:21. Polacy, a dokładnie Robert Orzechowski, marnuje znakomita sytuację. Hiszpanie nadal z problemami w ofensywie, piłkę przejęli biało-czerwoni i bramka Michała Jureckiego.
Skomentuj 0
55 min. 18:21. Polacy spokojnie i powoli konstruują atak pozycyjny, który kończy golem Michał Jurecki. W odpowiedzi przestrzelił Alex Dujszebajew, ale Hiszpanie odzyskali piłkę. Rywale nie mogą wypracować sobie dobrej sytuacji. O czas poprosił Manolo Cadenas.
Skomentuj 0
52 min. 17:21. W polskiej bramce kolejna zmiana, Sławomira Szmala zmienia Marcin Wichary. Sporo strat po obu stronach, ale Juan Andreu w końcu znajduje drogę do bramki gospodarzy. Czas na żądanie Michaela Bieglera.
Skomentuj 0
  • 49 min. 17:20. Była szansa na gola kontaktowego, ale Piotr Chrapkowski popełnia błąd w ataku i tracimy piłkę. Zawodnik Vive Targi Kielce o włos uniknął kary. Atak Hiszpanów i sędziowie dyktują rzut karny. Skutecznie Alex Dujszebajew.
    Skomentuj 0
    48 min. 17:19. Ze skrzydła ładnie Wojciech Gumiński i wykorzystujemy okres przewagi. Znakomita asysta Michała Jureckiego.
    Skomentuj 0
    46 min. 16:19. Na parkiecie leżał przez moment Piotr Masłowski, który doznał urazu przy rzucie. Interwencja masażystów na szczęście pomogła. Dwie minuty kary otrzymał Juan Andreu - potężny obrotowy Hiszpanów. Szansa na zmniejszenie strat i celnie Michał Jurecki.
    Skomentuj 0
    45 min. 15:19. Iosu Goni ładnie z 2 linii, na szczęście celnie odpowiedział Wojciech Gumiński. Polacy muszą jednak zdecydowanie się przebudzić.
    Skomentuj 0
    43 min. 14:18. Bardzo kiepski moment naszego zespołu, mamy przestój, który rywale potrafią wykorzystać. Brakuje zawodnika, który zdecydowałby się wziąć na siebie odpowiedzialność. Tempo meczu znacznie spadło.
    Skomentuj 0
    41 min. 14:17. Zmiana w polskiej bramce, w której pojawia się Sławomir Szmal. Strzelecki impas przełamuje również Michał Jurecki, ale w odpowiedzi trafia Cristian Ugalde.
    Skomentuj 0
    40 min. 13:16. Albert Rocas zdobywa kolejną bramkę i rośnie przewaga Hiszpanów. Polacy mają duże kłopoty z oszukaniem defensywy rywali.
    Skomentuj 0
    38 min. 13:15. Kolejna strata w ataku biało-czerwonych, tym razem źle zagrał Michał Daszek. Podanie na koło do Julena Aguinagalde i mamy rzut karny. Na linii siódmego metra pudłuje Valero Rivera. Znakomicie Piotr Wyszomirski.
    Skomentuj 0
    36 min. 13:15. W polskiej ekipie oszczędzani są Bartosz Jurecki, Mariusz Jurkiewicz i Sławomir Szmal, na których trener liczy w pojedynku z Niemcami. Długa akcja Polaków, ale strata i gol Antonio Garcii.
    Skomentuj 0
    35 min. 13:14. Cristian Ugalde wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienia Valero Rivera. Tym razem Piotr Wyszomirski nie dał rady. Ze skrzydła pudłuje Damian Krzysztofik i mamy czas dla Polski.
    Skomentuj 0
    33 min. 13:12. Grę w drugiej połowie wznowili biało-czerwoni. Seria strat po obu stronach, żadna z drużyn nie może rzucić pierwszej bramki. Impas przełamuje nie kto inny jak.... Karol Bielecki!
    Skomentuj 0
    30 min. 12:12. Piotr Wyszomirski obronił rzut karny, mają z tym zawodnikiem spore problemy Hiszpanie. Na 12 sekund przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił Manolo Cadenas.  W ostatniej akcji trafił Iosu Goni i do przerwy mamy remis!
    Skomentuj 0
    29 min. 12:11. Po raz kolejny bardzo dobrze broni Piotr Wyszomirski. Atak pozycyjny Polaków i ze skrzydła skutecznie Robert Orzechowski.
    Skomentuj 0
    27 min. 11:11. Iosu Goni wyprowadza rywali na prowadzenie. W następnej akcji Polacy wywalczyli rzut karny. Na linii siódmego metra skutecznie skrzydłowy Przemysław Krajewski. Hiszpanie zarobili też dwie minuty kary.
    Skomentuj 0
    25 min. 10:10. Akcja-marzenie z wrzutką Hiszpanów i mamy kolejny remis. Do końca pierwszej połowy już tylko 5 minut.
    Skomentuj 0
    23 min. 10:9. Na parkiecie pojawił się Alex Dujszebajew, syn Talanta Dujszebajewa, na co dzień szkoleniowca Vive Targi Kielce. Gooool Michała Jureckiego i Polacy na prowadzeniu!
    Skomentuj 0
    21 min. 9:9. Nie mogą nasi zawodnicy wyjść na prowadzenie, ale też nie pozwalają "odjechać" rywalom. W sytuacji sam na sam wspaniale broni Piotr Wyszomirski! Tymczasem na listę strzelców wpisuje się Damian Krzysztofik. Mamy remis.
    Skomentuj 0
    19 min. 8:8. Polacy starają się szanować piłkę, długo konstruują swoją akcję. Sedziowie pokazali już grę pasywną, ale Karol Bielecki jest nie do zatrzymania!
    Skomentuj 0
    17 min. 7:8. Na prawym rozegraniu pojawił się Michał Jurecki w miejsce Roberta Orzechowskiego. Kolejna kara dla Polaków, tym razem dwie minuty otrzymał Michał Daszek. Gospodarze ponownie w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    15 min. 7:8. Karol Bielecki znakomicie rozpoczął mecz, celownik widać nastawiony idealnie. Kolejną udaną interwencję zalicza też Piotr Wyszomirski. Biało-czerwoni dobrze radzą sobie w sześciu na parkiecie.
    Skomentuj 0
    14 min. 6:8. Po wznowieniu dwa gole graczy Vive Targi Kielce, Karola Bieleckiego i Julena Aguinagalde. Dwie minuty kary otrzymał tymczasem Piotr Grabarczyk. Polacy w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    13 min. 5:7. Dużo chaosu w poczynaniach ofensywnych Polaków. Biało-czerwoni zgubili piłkę i atak pozycyjny rozpoczęli rywale. Na szczęście koncentracji brakuje także Hiszpanom. O czas poprosił zdenerwowany trener Michael Biegler.
    Skomentuj 0
    12 min. 5:6. Niezłą technikę pokazał Valero Rivera, który podwyższa prowadzenie rywali. Dobrze, że odpowiedział skutecznie Piotr Masłowski.
    Skomentuj 0
    10 min. 4:5. Kolejna bomba Karola Bieleckiego, który ponownie doprowadza do remisu. "kola" znalazł lukę w defensywie rywali. W odpowiedzi podręcznikowa akcja Hiszpanów, zagranie do koła i kończy Julen Aguinagalde.
    Skomentuj 0
    8 min. 3:3. W polskiej bramce od początku Piotr Wyszomirski, który zalicza pierwszą udaną interwencję. Biało-czerwoni zbytnio nie forsują tempa meczu. Atak naszego zespołu trwa bardzo długo, ale najważniejsze, że po rykoszecie piłkę w bramce Hiszpanów umieszcza Karol Bielecki.
    Skomentuj 1
    4 min. 2:2. Do remisu doprowadza obrotowy Vive Targi Kielce, Julen Aguinagalde. Spokojne tempo tego pojedynku, w odpowiedzi skutecznie inny obrotowy mistrzów Polski, Piotr Grabarczyk. Wyrównuje Antonio Garcia.
    Skomentuj 0
    2 min. 1:0. Rozpoczęli Hiszpanie, ale Polacy wyłuskali piłkę w obronie. Wynik po długiej akcji pozycyjnej otwiera Robert Orzechowski.
    Skomentuj 0
    Oba zespoły są już na parkiecie płockiej Orlen Areny, trwa prezentacja. Za chwilę odegrane zostaną hymny narodowe i zaczynamy!
    Skomentuj 0
    W ekipie Hiszpanii zabraknie jednej z największych gwiazd zespołu Joana Canellasa. Król strzelców styczniowych mistrzostw Europy w Danii nie wystąpił już w zeszłotygodniowym meczu z Polakami w Gdańsku. Z kolei Michael Biegler ponownie nie mógł skorzystać z usług Krzysztofa Lijewskiego i Bartłomieja Jaszki.
    Skomentuj 0
    Polacy przed pierwszym spotkaniem z Niemcami, także mierzyli się ze szczypiornistami z Półwyspu Iberyjskiego. 4 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie biało-czerwoni ulegli mistrzom świata 22:25. Wtorkowy mecz będzie więc nie tylko okazją do przygotowania się na pojedynek z Niemcami, ale również do rewanżu na Hiszpanach. Mecz będzie miał szczególny wymiar dla trenera naszych rywali, Manolo Cadenas, który w Płocku czuje się jak w domu. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego pojedynku.
    Skomentuj 0
    Już za niespełna pół godziny w płockiej Orlen Arenie rozpocznie się pojedynek Polska - Hiszpania. Dla biało-czerwonych będzie to ostatni sprawdzian przed arcyważnym meczem z Niemcami, który rozegrany zostanie 14 czerwca w Magdeburgu. Pierwszy pojedynek zakończył się jednobramkową wygraną podopiecznych Michael Bieglera (25:24). Zwycięzca dwumeczu uzyska awans do mistrzostw świata.