LM: FC Barcelona - MKB Veszprem na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
60 min. 26:25 - Nikola Karabatić przesądza o wygranej Barcelony! Rozmiary zwycięstwa Katalończyków zmniejsza jeszcze Laszlo Nagy!
Skomentuj 0
60 min. 25:24 - Ależ kontrowersyjne decyzje arbitrów z Białorusi, a wcześniej błąd stolika sędziowskiego (zegar "szedł" mimo zatrzymania go przez sędziów przez ponad 15 sekund!). Zrobiło się ogromne zamieszanie na parkiecie, o czas poprosił jednak Xavier Pascual. Kilka sekund do końca!
Skomentuj 0
59 min. 25:24 - Jedenasta bramka Siarheia Rutenki i kolejne trafienie Chemy Rodrigueza! Obie drużyny grają w ostatnich minutach niezwykle szybko! 65 sekund do końca! Jeśli Barcelona teraz trafi, to najprawdopodobniej wygra to spotkanie!
Skomentuj 0
58 min. 24:23 - Ależ akcje po obu stronach parkietu! Kapitalne zagrania i bramki Nikoli Karabaticia i Chemy Rodriguez po indywidualnych wjazdach na szósty metr! Status quo jednak utrzymany.
Skomentuj 0
57 min. 23:22 - Nikola Karabatić i Barcelona ponownie na dwubramkowym prowadzeniu. Francuz przebił się z indywidualnym atakiem i pokonał Alilovicia. Dla Madziarów siódmy raz w meczu trafia zaś Momir Ilić.
Skomentuj 0
55 min. 22:21 - Impas Madziarów przełamuje Momir Ilić, do końca meczu niecałe pięć minut!
Skomentuj 0
  • 54 min. 22:20 - Mirko Alilović daje jeszcze nadzieję Veszprem. O czas poprosił Antonio Carlos Ortega, jego zawodnicy ponad pięć minut nie mogą zdobyć bramki.
    Skomentuj 0
    53 min. 22:20 - Barcelona zyskuje przewagę! Dwie minuty kary otrzymał Laszlo Nagy, na czym skorzystali Katalończycy! Najpierw z koła nie pomylił się Siarhei Rutenka, a chwilę później z drugiej linii bombę posłał Kiril Lazarov! Ogromna szansa mistrzów Hiszpanii!
    Skomentuj 0
    51 min. 20:20 - Niecałe dziesięć minut do końca meczu i nadal mamy remis! Dorobek Barcelony powiększył Juanin Garcia, a po stronie Veszprem pomylił się zaś Uros Vilovski rzucając wprost w Arpada Sterbika.
    Skomentuj 0
    50 min. 19:20 - Dobra zmiana w bramce Veszprem i pierwsza skuteczna interwencja Mirko Alilovicia. Obronę Chorwata wykorzystuje zaś Momir Ilić, który przywraca Madziarom prowadzenie.
    Skomentuj 0
    48 min. 19:19 - Słabiej grają w ostatnich minutach w obronie obie drużyny, dzięki czemu powiększa się dorobek obu zespołów. Dla Barcelony kolejny raz trafił Daniel Sarmiento, dla Veszprem Laszlo Nagy.
    Skomentuj 0
    46 min. 18:18 - Momir Ilić z rzutu karnego i mamy remis. To bramka nr 100 Serba w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów! Wielki wyczyn doświadczonego rozgrywającego.
    Skomentuj 0
    45 min. 18:17 - Nikola Karabatić przywraca Barcelonie prowadzenie po tym jak do remisu doprowadził Gergo Ivancsik.
    Skomentuj 0
    45 min. 17:16 - Barcelona wychodzi na prowadzenie! Daniel Sarmiento po raz trzeci z rzędu, a wcześniej z lewego rozegrania pomylił się Laszlo Nagy.
    Skomentuj 0
    44 min. 16:16 - Obudził się Laszlo Nagy, ale wręcz natychmiast po drugiej stronie parkietu odpowiedział Daniel Sarmiento. Po raz pierwszy o czas poprosił Antonio Carlos Ortega.
    Skomentuj 0
    42 min. 15:15 - Powinno prowadzić już dwoma bramkami Veszprem, ale Tamas Ivancsik pomylił się z rzutu karnego (nie trafił nawet w bramkę!). W odpowiedzi Juanin Garcia i kolejny remis.
    Skomentuj 0
    40 min. 14:15 - Nie mają sposobu na Chemę Rodriguez gracze Barcelony! Kolejne trafienie Hiszpana, Madziarzy cały czas na prowadzeniu. A Nikola Karabatić zalicza faul w ataku.
    Skomentuj 0
    39 min. 14:14 - Mimo gry w osłabieniu Chema Rodriguez zdobywa piękną bramkę! Veszprem walczy, ale Siarhei Rutenka kolejny raz nie myli się z rzutu karnego.
    Skomentuj 0
    38 min. 13:13 - Siarhei Rutenka po raz piaty z rzutu karnego i mamy remis! Co więcej, Veszprem przez najbliższe dwie minuty zagra w osłabieniu po karze dla Laszlo Nagy'a!
    Skomentuj 0
    37 min. 12:13 - Barcelona wraca do gry! Katalończycy zmniejszają straty do jednej bramki, a po chwili Arpad Sterbik broni rzut karny egzekwowany przez Momira Ilicia!
    Skomentuj 0
    36 min. 11:13 - Impas Barcelony przełamał w końcu Daniel Sarmiento, a po dłuższej chwili przebudził się też Arpad Sterbik. Blaugrana będzie miała jeszcze rzut karny - nie myli się Siarhei Rutenka.
    Skomentuj 0
    35 min. 9:13 - Ależ problemy mają w po zmianie stron gracze Barcelony! Kolejny nieskuteczny atak i świetna odpowiedź Veszprem - Chema Rodriguez wypracował pozycję Imanowi Jamaliemu, a ten nie pomylił się ze środka rozegrania. 13:9, czas dla trenera Pascuala.
    Skomentuj 0
    33 min. 9:12 - Świetny początek Veszprem! Kolejny przechwyt Madziarów (bardzo skuteczna defensywa) i kolejna kontra zamieniona na bramkę przez Petera Gulyasa! Veszprem po raz pierwszy na trzybramkowym prowadzeniu!
    Skomentuj 0
    32 min. 9:11 - Długo rozgrywali swoją pierwszą po przerwie akcję Madziarzy i w efekcie stracili piłkę. Barcelona straciła jednak piłkę w ofensywie, a w kontrze nie pomylił się Peter Gulyas.
    Skomentuj 0
    Zaczynamy drugą połowę meczu o 3. miejsce!
    Skomentuj 0
    Kapitalne widowisko w Lanxess Arenie zafundowali nam przede wszystkim bramkarze obu drużyn, którzy bez wątpienia byli pierwszoplanowymi postaciami pierwszej połowy meczu. Za niecały kwadrans powracamy do gry!
    Skomentuj 0
    30 min. 9:10 - Pomylił się z drugiej linii Nikola Karabatić i to szczypiorniści Veszprem prowadzą po pierwszej połowie 10:9!
    Skomentuj 0
    29 min. 9:10 - Uros Vilovski po raz drugi w meczu i Veszprem na 16 sekund przed końcem pierwszej połowy prowadzi 10:9. Czas dla Xaviera Pascuala.
    Skomentuj 0
    28 min. 9:9 - Zagapili się teraz Madziarzy w defensywie, piłkę zbił Fazekas, ale zdołał ją wyłuskać Victor Tomas. Hiszpan dograł do Kirila Lazarova, który po raz kolejny wyrównał stan rywalizacji. 90 sekund do końca pierwszej połowy.
    Skomentuj 0
    27 min. 8:8 - Stratę Veszprem w ataku naprawia oczywiście Nandor Fazekas, który znalazł sposób na Siarheia Rutenkę. A grający w osłabieniu Madziarzy wracają na prowadzenie - Iman Jamali potężnie z drugiej linii i jest 9:8.
    Skomentuj 0
    26 min. 8:8 - Przebił się przez centralny sektor Daniel Sarmiento i doprowadził do wyrównania, jednocześnie odsyłając na ławkę kar Chemę Rodriguez.
    Skomentuj 0
    25 min. 7:8 - Świetna odpowiedź Veszprem! Najpierw z rzutu karnego straty Madziarów wyrównał Momir Ilić, a następnie z lewego skrzydła nie pomylił się Cristian Ugalde. Pięknym podaniem wcześniej obsłużył go Laszlo Nagy.
    Skomentuj 0
    24 min. 7:6 - Pierwsze prowadzenie Barcelony po bramce Kirila Lazarova! Wcześniej spory błąd popełnił Laszlo Nagy, który dostał "czapę" od jednego z rywali.
    Skomentuj 0
    22 min. 6:6 - Nie schodzą poniżej wysokiego poziomu Nandor Fazekas i Arpad Sterbik. Kolejne interwencje wspomnianego duetu, sporo jest też strat, które wymusza jednak twarda defensywa obu zespołów.
    Skomentuj 0
    20 min. 6:6 - Momir Ilić i Siarhei Rutenka wyrastają na czołowe postacie swoich drużyn w ofensywie. Serb trafił z drugiej linii, Białorusin zaś z... prawego skrzydła! Nadal mamy remis.
    Skomentuj 0
    18 min. 5:5 - Przyspieszyły obie drużyny - dwie bramki dla Barcelony zdobył Siarhei Rutenka, a między nimi swoje premierowe trafienie w spotkaniu zanotował Uros Vilovski. Osiemnaście minut za nami, nadal mamy remis.
    Skomentuj 0
    16 min. 3:4 - Momir Ilić z rzutu karnego i mamy nareszcie bramkę. Madziarzy wracają na prowadzenie, ale po drugiej stronie parkietu również rywale również będą egzekwować "siódemkę".
    Skomentuj 0
    16 min. 3:3 - A propos bramkarzy: Arpad Sterbik broni obecnie z 62-procentową skutecznością, Nandor Fazekas z 57-procentową. Niewiarygodne!
    Skomentuj 0
    15 min. 3:3 - Kolejne dwie skuteczne interwencje Arpada Sterbika, ale też i dwie straty Barcelony. Veszprem przy piłce, na bramkę po którejś ze stron parkietu czekamy już ponad cztery minuty.
    Skomentuj 0
    14 min. 3:3 - Interwencja Nandora Fazekasa, nie mogą przełamać rywali Katalończycy, którzy od początku meczu ani raz nie byli na prowadzeniu. Twardo bronią obie drużyny, "cuda" wyczyniają też bramkarze.
    Skomentuj 0
    12 min. 3:3 - Strata Veszprem kończy się bramką dającą Katalończykom remis. Ponownie swoich szans z drugiej linii szukał Laszlo Nagy, ale swojego byłego kolegę z drużyny dobrze zna Arpad Sterbik. Kolejna jego interwencja!
    Skomentuj 0
    10 min. 2:3 - Strata Eduardo Gurbindo kończy się szybką akcją Madziarów i dość szczęśliwą bramką Laszlo Nagy'a. Sterbik miał piłkę na rękach, mimo to wpadła ona do bramki. A Fazekas ponownie daje się we znaki Hiszpanom - tym razem powstrzymał Juanina Garcię.
    Skomentuj 0
    9 min. 2:2 - Błędy po obu stronach parkietu - najpierw niecelny rzut oddał Eduardo Gurbindo, a faul w ataku popełnił Carlos Ruesga. Barcelona w ofensywie, szansa na pierwsze prowadzenie dla Dumy Katalonii.
    Skomentuj 0
    8 min. 2:2 - Wspaniała indywidualna akcja Laszlo Nagy'a zatrzymana została jednak przez Arpada Sterbika. Bramkarze obu ekip w głównych rolach od pierwszych minut!
    Skomentuj 0
    7 min. 2:2 - Pomylił się z drugiej linii Laszlo Nagy, rzucając obok prawego słupka bramki Sterbika. W odpowiedzi drugą bramkę z rzędu zdobył Siarhei Rutenka, doprowadzając do remisu. 2:2!
    Skomentuj 0
    6 min. 1:2 - Nie pomylił się tym razem z linii siedmiu metrów Siarhei Rutenka. Barcelona przełamuje impas i nareszcie odnajduje drogę do bramki Fazekasa.
    Skomentuj 0
    5 min. 0:2 - A Veszprem powiększa prowadzenie! Chema Rodriguez z drugiej linii i 2:0!
    Skomentuj 0
    4 min. 0:1 - Co za początek Nandora Fazekasa! Węgier tym razem obronił rzut karny egzekwowany przez Siarheia Rutenkę! Trzy interwencje Fazekasa w ciągu czterech minut!
    Skomentuj 0
    3 min. 0:1 - Trzy minuty meczu za nami, ogromne problemy w ofensywie mają Katalończycy, których defensorzy Veszprem umiejętnie odpychają od szóstego metra.
    Skomentuj 0
    2 min. 0:1 - Kolejna fenomenalna interwencja Nandora Fazekasa, który zatrzymał rzut Victora Tomasa. Wynik meczu otwiera Laszlo Nagy, 1:0 dla Veszprem.
    Skomentuj 0
    1 min. 0:0 - Widowisko zaczyna się od skutecznych interwencji bramkarzy - Nandora Fazekasa i Arpada Sterbika. Kapitalne obrony doświadczonych golkiperów!
    Skomentuj 0
    ZACZYNAMY! FC Barcelona - MKB Veszprém!
    Skomentuj 0
    Warto dodać, że dzisiejszym meczem Nandor Fazekas i Juanin Garcia kończą bogate i wieloletnie kariery sportowe. Kto po końcowym gwizdku będzie miał więcej powodów do radości?
    Skomentuj 0
    W Kolonii wybrzmiał już hymn Ligi Mistrzów, startujemy już za chwilę! Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!
    Skomentuj 0
    Jaki jest bilans bezpośrednich gier MKB Veszprém z FC Barceloną? Zdecydowaną przewagę mają Hiszpanie, którzy wygrali aż 8 z 12 meczów. Madziarzy triumfowali trzy razy, jeden raz padł remis.
    Skomentuj 0
    W składzie Barcelony nieobecny jest natomiast Jesper Noddesbo, który nabawił się kontuzji. Obie ekipy więc bez podstawowych kołowych!
    Skomentuj 0
    Co warto wiedzieć przed dzisiejszym meczem? Ważną informacją jest to, że w składzie MKB Veszprém zabraknie Renato Sulicia, który został zawieszony za czerwoną kartkę otrzymaną we wczorajszym meczu.
    Skomentuj 0
    W Lanxess Arenie w Kolonii rozpoczęła się już prezentacja obu zespołów, do pierwszego gwizdka pozostało niecałe pięć minut.
    Skomentuj 0
    Zamiast finału obie ekipy zagrają jednak o 3. miejsce. Kto zachował więcej sił po wczorajszych półfinałach?
    Skomentuj 0
    Niedzielne zmagania rozpoczyna mecz o 3. miejsce między FC Barceloną a MKB Veszprém. Przed startem turnieju Final Four właśnie taki pojedynek wskazywany był przez kibiców jako "wymarzony" finał, podobne było wasze zdanie w naszej sondzie.
    Skomentuj 0
    Zdążyliście już ochłonąć po wczorajszych meczach półfinałowych? Rywalizacja SG Flensburga-Handewitt z FC Barceloną zdecydowanie trafi do grona najlepszych meczów w historii całych rozgrywek.
    Skomentuj 0
    Dzień dobry! Witam serdecznie i zapraszam na kolejny dzień wielkich handballowych emocji! Przed nami decydujące rozstrzygnięcia tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów!