Superliga: Górnik Zabrze z medalem (wyniki)

Szczypiorniści Górnika Zabrze potrzebowali tylko trzech spotkań, by wywalczyć brązowy medal. W sobotę podopieczni Patrika Liljestranda po raz trzeci pokonali Azoty Puławy.

Sławomir Bromboszcz

Finał
Vive Targi zatrzymane w Orlen Arenie - relacja z meczu Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce
Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 31:27 (15:14)

O 3. miejsce

Szczypiorniści Górnika Zabrze potrzebowali tylko trzech spotkań, by wywalczyć brązowy medal. W sobotę podopieczni Patrika Liljestranda po raz trzeci pokonali Azoty Puławy i szybko zakończyli rywalizację o miejsce na najniższym stopniu podium. Górnik znakomicie rozpoczął spotkanie, od pierwszych minut dyktował warunki, po pierwszej połowie zabrzanie prowadzili 15:10. Zespół z Puław nie zamierzał jednak dawać za wygraną i w drugiej połowie zniwelował straty do dwóch trafień. Ekipa Mariusza Jurasika nie wypuściła jednak zwycięstwa z rąk i w końcówce spotkania przypieczętowała zwycięstwo.

KS Azoty Puławy - Górnik Zabrze 26:29 (10:15) Najwięcej bramek: dla Azotów - Piotr Masłowski 5, Marko Tarabochia 5, Przemysław Krajewski 4, Jan Sobol 4; dla Górnika - Mariusz Jurasik 7, Michał Kubisztal 5, Robert Orzechowski 4, Patryk Kuchczyński 4, Łukasz Kandora 4.
O 5. miejsce

Rozgrywki na 5. miejscu zakończyli piłkarze ręczni PGE Stali Mielec. Podopieczni Pawła Nocha do rewanżowego spotkania z Gaz-System Pogonią Szczecin przystąpi z okazałą zaliczką ośmiu bramek. Czeczeńcy nie zamierzali jednak skupiać się na utrzymaniu tej zaliczki, chcieli także w Szczecinie odnieść zwycięstwo. Od początku spotkania nieznaczna przewagę miała Stal, która w drugiej połowie zdołała odskoczyć na kilka bramek. W końcówce meczu Czeczeńcy wypunktowali Pogoń i okazali się zespołem zdecydowanie lepszym.

Gaz-System Pogoń Szczecin - PGE Stal Mielec 22:28 (11:14)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Wojciech Zydroń 9, Paweł Krupa 4; dla Stali - Antonio Pribanic i Michał Obiała po 4.

Pierwszy mecz: 24:32 (12:13)