Zmiana warty w stolicy - relacja z meczu AZS UW Warszawa - Warszawianka Warszawa

Derbowe spotkanie wyłoniło ostatni zespół, który w przyszłym sezonie będzie występować na I-ligowych parkietach. AZS UW co prawda pokonał Warszawiankę, jednak ostatecznie w dwumeczu górą byli goście.

Michał Gałęzewski

W pierwszym spotkaniu drugi zespół swojej grupy II ligi pokonał AZS UW Warszawę 25:17. Przed rewanżem sytuacja wyglądała więc bardzo korzystnie dla podopiecznych Tomasza Porzezińskiego i zapowiadała się zmiana warty w Warszawie - po kilku latach gry AZS-u UW Warszawa, do gry miał wrócić zespół Warszawianki.

Po pierwszych minutach bardziej zadowoleni mogli być goście, którzy po bramce Mateusza Szmulika prowadzili już 3:1. Później jednak Akademicy z hali przy Banacha sukcesywnie budowali swoją przewagę, by ostatecznie po celnym trafieniu Dawida Smółki prowadzić do przerwy 16:9. Nadrobili już siedem bramek i wystarczyło dorzucić dwie, aby prowadzić w dwumeczu!
To udało im się już na początku drugiej połowy. W 34. minucie, gdy tym razem skutecznie rzucił Krzysztof Machniewicz, AZS UW prowadził 19:10 i wystarczyło, że utrzyma przewagę do końca spotkania. Gracze Warszawianki w końcu jednak wrócili do gry. Od 40. do 47. minuty zdobyli sześć bramek, tracąc w tym czasie tylko jedną i po trafieniu Mateusza Zasikowskiego przegrywali już tylko różnicą czterech bramek. W ostatnich minutach AZS UW starał się jeszcze odmienić losy meczu, ale ostatecznie wygrał tylko 28:22 i do I ligi awansowała Warszawianka.

AZS UW Warszawa - Warszawianka Warszawa 28:22 (16:9)

AZS UW: Malanowski, Bury - Puszkarski 8, Machniewicz 6, B.Monikowski 3, Smółka 3, Szybiński 2, Kuc 2, Zaprutko 2, Brinovec 1, Praski 1 oraz Rutkowski.
Kary: 14 min.
Karne: 1/2.

Warszawianka: Troński, Stolarski, Kłos - Szmulik 7, Zasikowski 4, Kwiatkowski 4, Przykuta 3, M.Prokop 1, Obydż 1, Juszczyk 1, A.Prokop 1 oraz Kolczyński, Łagowski, Pióro, Skorek.
Kary: 12 min.
Karne: 3/5.

Kary: AZS UW - 14 min. (Zaprutko 4 min., Szybiński 2 min., Machniewicz 2 min., Kuc 2 min., B.Monikowski 2 min., Rutkowski 2 min.), Warszawianka - 12 min. (Skorek 4 min., Szmulik 2 min., Zasikowski 2 min., M.Prokop 2 min., Kolczyński 2 min.).
Sędziowie: Figarski, Żak (Radom).