Michał Przybylski: Życzę Nielbie powodzenia w walce z Piotrkowianinem

Nielba Wągrowiec dwukrotnie i zasłużenie pokonała KSSPR Końskie w pierwszym etapie baraży o Superligę. - Życzę Nielbie powodzenia w walce z Piotrkowianinem - mówi trener KSSPR Michał Przybylski.

Dariusz Kosma
KSSPR Końskie dwukrotnie przegrał z Nielbą Wągrowiec w I etapie barażów o PGNiG Superligę Mężczyzn. W koneckiej hali sportowej było 22:28, na wyjeździe - 20:31. Do Wągrowca z różnych względów, głownie zdrowotnych, nie pojechało trzech podstawowych zawodników świętokrzyskiej ekipy: Sebastian Smołuch, Rafał Ratuszniak i Krzysztof Słonicki. Ponadto konecczanie dotarli na miejsce niemal w ostatniej chwili, stąd Nielba od początku dyktowała warunki gry.

- Do Wągrowca pojechaliśmy bez trzech podstawowych zawodników: Smołucha, Ratuszniaka oraz Słonickiego. Jakby tego było mało, przyjechaliśmy z małym opóźnieniem i na moją prośbę mecz zaczęliśmy z 10-minutowym poślizgiem. Ta sytuacja miała duży wpływ na początek meczu w naszym wykonaniu. Niestety, przespaliśmy ten fragment gry i zanim się obudziliśmy, na tablicy widniał wynik 5:1 dla gospodarzy - mówi trener KSSPR Michał Przybylski.

W 21. minucie było już 12:4 dla gospodarzy. Potem na parkiecie w drużynie z Wielkopolski pojawili się zmiennicy i do przerwy konecczanie zniwelowali różnicę do trzech oczek (13:10). - Poprawiliśmy grę w obronie, a w ataku graliśmy bardziej odważnie kończąc połowę stratą trzech oczek. W drugiej odsłonie meczu w okrojonym składzie, dopóki starczyło nam sił, to nawiązywaliśmy walkę. Końcówka w naszym wykonaniu znowu nie była dobra. Nieprzygotowane rzuty kończyły się szybkimi kontrami gospodarzy, na które nie umieliśmy odpowiedzieć. Zespół z Wągrowca zasłużenie wygrał ten dwumecz, czego im gratuluję i życzę powodzenia w walce o Superligę z naszym bliskim sąsiadem, Piotrkowem - kończy Przybylski.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W drugim, decydującym etapie baraży o Superligę mężczyzn zagra zatem Nielba Wągrowiec. Pierwszy mecz barażowy z 10. drużyną Superligi - Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, który w miniony piątek w decydującym meczu pokonał PE Gwardię Opole 30:29 - odbędzie się 21 maja o godz. 19 w Wągrowcu. Cztery dni później - 25 maja - rewanż w Piotrkowie. Szykują się niesamowite emocje!

W przyszłym sezonie w PGNiG Superlidze zagra...