I liga: Warszawianka i KSZO bliżej awansu (wyniki)

W sobotę piłkarze ręczni rywalizujący w drugim etapie baraży o awans do I ligi rozegrali pierwsze spotkania. KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. rozbiło Zagłębie Sosnowiec.

Szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. zrobili w sobotę duży krok w kierunku awansu do I ligi. Podopieczni Zbigniewa Tłuczyńskiego pokonali przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec różnicą ośmiu bramek i z okazałą zaliczką przystąpią do spotkania rewanżowego. Pierwsza połowa meczu była niezwykle wyrównana, nie zwiastowała tak wysokiego zwycięstwa gospodarzy 11:10. W drugiej połowie z minuty na minutę dominacja KSZO była coraz wyraźniejsza. Miejscowi zwyciężyli 26:18. [ad=rectangle] Także szczypiorniści Warszawianki Warszawa zrobili w sobotę duży krok w kierunku awansu do I ligi. W derbach stolicy okazali się oni lepsi od AZS UW Warszawa. Początek spotkania należał do Akademików, którzy objęli prowadzenie 5:3, jednak chwilę później to już Warszawianka miała kontrolę nad meczem 10:6. Szczypiorniści drugoligowego zespołu kontrolowali losy pojedynku i systematycznie powiększali swoje prowadzenie. Skończyło się na ośmiu bramkach zaliczki 25:17.

Baraże II stopnia 17.05.2014 r. (sobota)

KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - SPR Zagłębie Sosnowiec 26:18 (11:10) KS Warszawianka - AZS UW Warszawa 25:17 (14:7)

21.05.2014 r. (środa) SPR Zagłębie Sosnowiec - KS KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. AZS UW Warszawa - KS Warszawianka - 21.05 godz. 19:00