Nielba u wrót Superligi - relacja z meczu Nielba Wągrowiec - KSSPR Końskie

Nielba Wągrowiec ponownie ograła KSSPR Końskie, tym razem 31:20 i pewnym krokiem zameldowała się w decydującej fazie barażów o PGNiG Superligę. Rywalem Nielby będzie Piotrkowianin lub Gwardia Opole.

Od pierwszych minut warunki gry dyktowali szczypiorniści Nielby Wągrowiec. Przyjezdni mieli olbrzymi problem ze sforsowaniem bardzo dobrze funkcjonującej defensywy żółto-czarnych, ponadto świetne wejście w mecz zaliczył Adrian Konczewski. W siódmej minucie spotkania dobrze dysponowany Michał Krawczyk wyprowadził gospodarzy na 5:1. [ad=rectangle] Z biegiem czasu przewaga wągrowieckiej Nielby systematycznie rosła, a w 21. minucie na tablicy wyników w hali OSiR było już 12:4 dla ekipy z Wielkopolski (w dwumeczu +14). Mając spory bufor bezpieczeństwa i pełną kontrolę nad meczem Zbigniew Markuszewski w końcówce premierowej odsłony dał szansę pograć zmiennikom. Drugi garnitur Nielby nie radził już sobie jednak tak dobrze, przez co zespół Michała Przybylskiego, w szeregach którego wyróżniał się Sebastian Iskra, zdołał do przerwy zmniejszyć rozmiary strat do trzech trafień.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Po zmianie stron rywalizacja "bramka za bramkę" toczyła się do 41. minuty spotkania. Istne wejście smoka zaliczył Cezary Marciniak, swoją obecność na parkiecie inicjując skuteczną interwencją z linii 7 metrów. To było jednak tylko preludium do tego, co bramkarz żółto-czarnych wyczyniał między słupkami, raz za razem odbierając ochotę do gry przyjezdnym. Skuteczna gra bramkarza Nielby sprawiła, że przewaga gospodarzy w oka mgnieniu rosła i na pięć minut przed końcową syreną wynosiła już osiem trafień.

Ostatnie 300 sekund pojedynku żółto-czarni wygrali aż 6:2, a na parkiecie w tym okresie meczu równych sobie nie miał Mateusz Pacała, który brylował w kontratakach (4/4). Ostatecznie Nielba Wągrowiec rozgromiła KSSPR Końskie 31:20 i w pewnym stylu zameldowała się w decydującej fazie barażów o PGNiG Superligę, w której powalczy czwarty raz z rzędu!

W roli superligowca w sezonie 2010/11 żółto-czarni okazali się lepsi od Gwardii Opole, lecz rok później ulegli Czuwajowi Przemyśl i pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową. Z kolei w minionym sezonie wągrowczanie nie sprostali SPR Chrobremu Głogów. Czy drugie z rzędu podejście Nielby w "barwach" pierwszoligowca okaże się skuteczne i po dwuletniej przerwie PGNiG Superliga ponownie zawita do Wągrowca?

Mecze barażowe z 10. drużyną Superligi - Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski bądź PE Gwardią Opole odbędą się 21 maja w Wągrowcu o  godzinie 19, a trzy dni później zaplanowane starcie rewanżowe (24.05). O tym kto będzie rywalem żółto-czarnych przekonamy się w piątkowy wieczór.

Nielba Wągrowiec - KSSPR Końskie 31:20 (13:10) Pierwszy mecz:

28:22 W dwumeczu: 59:42 Awans: Nielba Wągrowiec.

Nielba: Konczewski, Marciniak - Pacała 6, Tórz 6, Krawczyk 5/3, Tarcijonas 4, Widziński 3, Oliferchuk 2, Świerad 2, Białaszek 1, Radzicki 1, Biniewski 1, Jankiewicz, Pawlaczyk, Pietrzkiewicz, Skrzypczak. Karne: 3/6. Kary:

12 min.

KSSPR Końskie: Witkowski - Iskra 6, Bodasiński 1, Smołuch, Napierała, Dankowski, Dobrowolski, M. Bąk, Sękowski, A. Bąk, Matyjasik, Grabarczyk, Słonicki, Maleszak. Karne: