KSZO na dobrej drodze do awansu - relacja z meczu Żagiew Dzierżoniów - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski

W pierwszym meczu barażu I stopnia, Żagiew Dzierżoniów wysoko przegrała z KSZO Odlewnią. Zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego są w komfortowej sytuacji przed rewanżem.

Michał Gałęzewski

Żagiew Dzierżoniów i KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski zajęły drugie miejsca w swoich grupach II ligi, przegrywając rywalizację odpowiednio z klubami z Zielonej Góry i z Chrzanowa. O awans do I ligi muszą więc grać w dwustopniowych barażach. Na zwycięzcę tej rywalizacji czeka już Zagłębie Sosnowiec, które zajęło dziesiąte miejsce w grupie B I ligi.

Dzierżoniowianie prowadzeni przez Macieja Łazora dotrzymywali kroku rywalom jedynie do ósmej minuty, gdy po bramce Mateusza Błażkiewicza przegrywali 4:5. Później na parkiecie coraz wyraźniej dominował zespół gości, który szczególnie popisał się podczas ostatnich dziesięciu minut pierwszej połowy, gdy zdobył dziewięć bramek, tracąc zaledwie jedną. Po rzucie Grzegorza Mroczka KSZO na przerwę schodziło prowadząc 21:10.
Podopieczni doświadczonego trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego, w których składzie poza liczną grupą młodych wychowanków grają m.in. znany z gry w PGNiG Superlidze Dmitrij Afanasjew, czy też doświadczony Mariusz Kubisztal w drugiej połowie kontrolowali mecz. W 53 minucie prowadzili już 34:18, aby ostatecznie wygrać 39:23. Rewanż rozegrany zostanie w środę, 14 maja o godzinie 18:30 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Żagiew Dzierżoniów - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 23:39 (10:21)

Żagiew: E.Madaliński, D.Madaliński, P.Kurasiński - Adamek 8, T.Karasiński 5, Dziewic 5, T.Kurasiński 5, Lebiedziejewski 2, Błażkiewicz 2, Matlęga 1 oraz Matuszewski, Piątek, Platt, Szachta, Matyja, Chorążyczewski.
Kary: 2 min.
Karne: 7/8.

KSZO Odlewnia: Szewczyk, Drabik - Afanasjew 7, Świeca 6, Zdziech 5, Mroczek 4, Dziura 4, Jeżyna 4, Fugiel 3, Kieloch 2, Kubisztal 2, Cukierski 1, Biskup 1 oraz Pomiankiewicz.
Kary: 8 min.
Karne: 0/0.

Kary: Żagiew - 2 min., KSZO Odlewnia - 8 min. (Dziura 4 min., Zdziech 2 min., Kieloch 2 min.).
Sędziowie: Marciniak, Radziszewski.