Superliga: Zagłębie poległo w Lublinie (wyniki)

W sobotę szczypiornistki z PGNiG Superligi rozpoczęły rywalizację o złoty medal. MKS Selgros Lublin pokonał przed własną publicznością KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

Szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin zrobiły pierwszy krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu. Początek spotkania nie zwiastował jednak wysokiego zwycięstwa podopiecznych Sabiny Włodek . Zdecydowanie lepiej w pierwszej połowie prezentowały się zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które po 20 minutach prowadziły 10:6. W drugiej połowie role się odwróciły, to MKS Selgros Lublin był stroną przeważającą. Mistrzynie Polski pewne zwycięstwo zapewniły sobie dobrą grą w ostatnim kwadransie 26:21. Finał

MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:21 (10:13)

MKS Selgros: Ekaterina Dżukewa - Dorota Małek 3, Agnieszka Kocela 3, Małgorzata Majerek 3, Marta Gęga 2, Joanna Drabik 5, Walentina Nestsiaruk 1, Alina Wojtas 5, Kamila Skrzyniarz 4, Karolina Konsur.

KGHM: Monika Maliczkiewicz, Natalia Tsvirko - Kaja Załęczna 1, Karolina Semeniuk-Olchawa 9, Joanna Obrusiewicz 2, Vanessa Jelic 3, Kinga Lalewicz, Klaudia Pielesz 4, Anna Pałgan 2, Jelena Bader. [ad=rectangle] Niezwykle interesująco przebiega rywalizacja o brązowy medal. W drugim spotkaniu Vistal Gdynia przez całe spotkanie prowadził, jednak w końcówce to szczecinianki miały piłkę meczową. Do rozstrzygnięcia losów pojedynku konieczna była dogrywka, w niej lepiej zaprezentowały się gdynianki, które zwyciężyły i wyrównały stan rywalizacji 1-1.   O 3. miejsce Vistal Gdynia - SPR Pogoń Baltica Szczecin 29:27 (23:23, 14:11) Najwięcej bramek: dla Vistalu - Emilia Galińska i Katarzyna Janiszewska po 7, Magdalena Pawłowska, Iwona Niedźwiedź oraz Aleksandra Zych po 4; dla Pogoni - Stefka Agova 7, Agata Cebula 6 oraz Małgorzata Stasiak i Hanna Jaszczuk po 5.

W pierwszym spotkaniu, którego stawką jest 7. miejsce Piotrcovia Piotrków Trybunalski zremisowała u siebie z Olimpią Beskidem Nowy Sącz. Wynik ten bardziej może cieszyć gospodynie, które mogły zakończyć ten mecz wysoką porażką. W 40 minucie Góralki prowadziły 20:15 i wydawało się, że już w pierwszym spotkaniu mogą zostać rozstrzygnięte losy 7. miejsce. Wynik remisowy sprawia, że faworytem jest Olimpia Beskid, która w rewanżu dysponować będzie atutem własnego boiska.

O 7. miejsce Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25:25 (12:15) Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Agata Wypych 9, Aleksandra Kucharska 3; dla Olimpii - Katerina Dubajowa 7, Kamila Szczecina 6.

W spotkaniu drużyn rywalizujących o utrzymanie KPR Ruch Chorzów pewnie pokonał u siebie SPR Olkusz. Podopieczne Zdzisława Wąsa tylko przez pierwszy kwadrans dotrzymywały kroku rywalkom, później już dominacja Niebieskich była niepodważalna. Zespół z Chorzowa spotkanie zakończył efektownym zwycięstwem 30:20. Srebrne Lwice okazały się najsłabszą drużyną ligi i zagrają w barażu o utrzymanie, ich przeciwnikiem będzie UKS PCM Kościerzyna.

Play-out KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz 30:20 (15:11) Najwięcej bramek: dla Ruchu - Marlena Lesik 9, Agnieszka Podrygała 6; dla SPR - Agata Wcześniak 6, Paula Przytuła 5.