I liga: Szlagier dla Śląska, spadek Grunwaldu (wyniki)

W sobotę szczypiorniści z I ligi dokończyli rozgrywaną na raty 26. kolejkę spotkań. W szlagierowym pojedynku Śląsk Wrocław pokonał Viret CMC Zawiercie.

Sławomir Bromboszcz

Szczypiorniści Śląska Wrocław bez porażki zakończyli ligowe zmagania w sezonie 2013/2014. W sobotę podopieczni Aleksandra Malinowskiego pokonali przed własną publicznością Viret CMC Zawiercie. W pierwszej połowie stroną przeważającą byli zawodnicy z Zawiercia, który wypracowali trzybramkową przewagę. Po zmianie stron gra się wyrównała. W 55 minucie Śląsk prowadził 26:25 i wciąż każdy scenariusz był możliwy. Wojskowi po raz kolejny byli górą i w końcówce wypunktowali rywala 30:27.

Na pozycji wicelidera rozgrywki zakończył KSSPR Końskie. Podopieczni Michała Przybylskiego znakomity sezon zwieńczyli pewnym zwycięstwem w Sosnowcu. W zdecydowanie gorszych nastrojach znajdują się szczypiorniści Zagłębia, których czeka ciężka walka w barażach o utrzymanie.
W minorowych nastrojach sezon zakończyli piłkarze ręczni Grunwaldu Poznań. Wojskowi przed własną publicznością gościli AZS UW Warszawa i w przypadku zwycięstwa uniknęliby bezpośredniej degradacji. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Grunwaldu, który wypracował kilkubramkowe prowadzenie. Przez niemal całe zawody ton rywalizacji nadawał zespół z Poznania. Decydujące słowo należało jednak do Akademików, którzy przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść 22:21. AZS UW Warszawa zagra w barażu o utrzymanie, natomiast Grunwald Poznań żegna się z I ligą.