Superliga: Zagłębie i MKS zagrają o złoto (wyniki)

W sobotę poznaliśmy finalistki PGNiG Superligi. O złoty medal zagrają szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin i MKS-u Selgros Lublin.

Sławomir Bromboszcz
KGHM Metraco Zagłębie Lubin po raz trzeci pokonało Vistal Gdynia i pewnie awansowało do finału. Wydawało się, że przed własną publicznością podopieczne Jensa Steffensena będą w stanie pokonać Miedziowe. Szczypiornistki z Lubina bardzo szybko wybiły rywalkom wygraną z głowy. Przewaga Zagłębia rosła w ekspresowym tempie i po 30 minutach przyjezdne prowadziły 16:5! To praktycznie rozstrzygnęło losy tej rywalizacji. W drugiej połowie gdynianki starały się "gonić" wynik, jednak Zagłębie utrzymywało bezpieczne prowadzenie, zwyciężając 28:21.
Zdecydowanie więcej emocji dostarczył drugi półfinałowy pojedynek. Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin wysoko zawiesiły poprzeczkę MKS-owi Selgros Lublin. Podopieczne Adriana Struzika bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, wypracowując kilkubramkowe prowadzenie. Później jednak inicjatywę przejęły mistrzynie Polski. W 54 minucie przyjezdne prowadziły 26:24, jednak szczecinianki zdołały odrobić straty i doprowadzić do dogrywki. W dodatkowym czasie gry zdecydowanie lepsze okazały się lublinianki, które przypieczętowały awans do finału 38:34.

Półfinał

Vistal Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:28 (6:15)
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Katarzyna Janiszewska 8, Iwona Niedźwiedź 7, Emilia Galińska 4, dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 9, Joanna Obrusiewicz 7, Klaudia Pielesz i Anna Pałgan po 4.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin 34:38 (31:31, 15:18)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Agata Cebula 12, Katarzyna Sabała 6, Hanna Jaszczuk 5, Monika Stachowska 4, dla MKS Selgros - Dorota Małek 10, Joanna Drabik 8, Marta Gęga 7, Małgorzata Majerek 6.

Niezwykle zacięte okazało się spotkanie drużyn rywalizujących o miejsca 5-8. Wydawało się, że przed własną publicznością Energa AZS Koszalin łatwo odrobi jednobramkową stratę z pierwszego meczu. Tymczasem Olimpia-Beskid Nowy Sącz nie zamierzała dawać za wygraną i toczyła z Akademiczkami zaciętą walkę. Po emocjonującym spotkaniu koszalinianki zwyciężyły 32:20 i to one zagrają ze Startem Elbląg o 5. miejsce.