Podium dla Malborka - relacja z meczu Polski Cukier-Pomezania Malbork - Warmia Traveland Olsztyn

Szczypiorniści Polskiego Cukru-Pomezanii Malbork pokonali Warmię Traveland Olsztyn 35:31 w meczu o podium grupy A I ligi. Aż 11 bramek dla zwycięzców zdobył Łukasz Cieślak.

Michał Gałęzewski
W cieniu rywalizacji o awans do PGNiG Superligi, kilka zespołów walczyło o miejsce na najniższym stopniu podium grupy A I ligi. Przed ostatnią kolejką szansę na trzecią lokatę miały już tylko drużyny Polskiego Cukru-Pomezanii oraz Warmii Traveland i oba zespoły zmierzyły się ze sobą w bezpośrednim pojedynku. - Przed sezonem zakładaliśmy sobie, że zajmiemy lokatę właśnie na podium rozgrywek. To był nasz cel, dlatego z Warmią chcemy wygrać. Co jeśli się nam nie uda? Świat się nie zawali, ale będziemy walczyć o pełną pulę - mówił przed meczem Igor Stankiewicz.
Od pierwszych akcji gospodarze z Malborka dominowali na placu gry. Po bramce Mateusza Hanisa w ósmej minucie, prowadzili już 7:2. Od tego czasu, głównie za sprawą skutecznego Aleksandra Kryszenia podopieczni Karola Adamowicza zaczęli odnajdywać się na malborskim parkiecie. W końcu po rzucie Mateusza Kopycińskiego, w 19 minucie przegrywali już tylko 11:13. Pod koniec pierwszej części spotkania ponownie inicjatywę przejęła Pomezania, wygrywając do przerwy 20:15.

W 38 minucie, po tym jak Warmia Traveland zdobyła cztery bramki z rzędu, na tablicy wyników był rezultat 22:19. Do końca spotkania gospodarze starali się kontrolować sytuację. Aktywny w ofensywie był zdobywca jedenastu bramek - Łukasz Cieślak i ostatecznie gospodarze wygrali 36:31.

Polski Cukier-Pomezania Malbork - Warmia Traveland Olsztyn 35:31 (20:15)

Polski Cukier-Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela, Sibiga - Cieślak 11, Perwenis 5, Miedziński 4, Boneczko 4, Hanis 3, Baraniak 2, Babicki 2, Suwisz 2, Cielątkowski 1, Walasek 1 oraz Derdzikowski, Lipiński, Czarnecki.
Kary: 10 min.
Karne: 5/5.

Warmia Traveland: M.Koledziński, Gawryś - Kopyciński 7, S.Koledziński 5, Kryszeń 4, Królik 4, Jankowski 4, Sikorski 2, Wojciechowski 2, Kempiński 1, Hegier 1, Drożdzik 1 oraz Deptuła, Wierzbicki, Izikowski.
Karne: 0/1.

Kary: Polski Cukier-Pomezania - 10 min. (Cielątkowski 2 min. - cz.k., Hanis 4 min., Perwenis 2 min., Babicki 2 min.), Warmia Traveland - 10 min. (Kempiński 4 min., Hegier 2 min., Kryszeń 2 min., Drożdzik 2 min.).
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc).