Superliga: Start Elbląg zagra o 5. miejsce (wynik)

Piłkarki ręczne Startu Elbląg pewnie pokonały przed własną publicznością Piotrcovię Piotrków Trybunalski w spotkaniu drużyn rywalizujących o miejsca 5-8.

Sławomir Bromboszcz
Szczypiornistki Startu Elbląg losy awansu rozstrzygnęły praktycznie w pierwszym meczu, który zakończyły zwycięstwem siedmioma bramkami. Spotkanie rewanżowe wydawało się być już tylko formalnością i w istocie tak było. Podopieczne Antoniego Pareckiego od pierwszych minut dyktowały warunki, szybko wypracowując bezpieczne prowadzenie. Dominacja Startu szczególnie wyraźna była w drugiej połowie, kiedy to Piotrcovia była bezradna i poległa 20:30.
Start Elbląg zagra o 5. miejsce. Rywalem szczypiornistek z Elbląga będzie zwycięzca pojedynku Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Energa AZS Koszalin. Rewanżowe spotkanie tych drużyn zapowiada się zdecydowanie ciekawiej niż środowy mecz w Elblągu.

Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:20 (13:12)
Najwięcej bramek: dla Startu - Kinga Grzyb 8, Agnieszka Wolska 6, Edyta Szymańska 4, dla Piotrcovii - Agata Wypych 9, Katarzyna Pasternak 3, Monika Kopertowska 2.
Pierwszy mecz: 34:27 (18:13)

Energa AZS Koszalin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz  - 03.05 godz. 17:00
Pierwszy mecz: 29:30 (11:17)

Kto będzie rywalem Startu Elbląg w dwumeczu o 5. miejsce?