Olimp ostemplował udany sezon - relacja z meczu Olimp Grodków - AZS Przemyśl

Trzynaście zwycięstw, trzynaście porażek i bardzo dobre siódme miejsce w tabeli. Z takim wynikiem zakończy debiutancki sezon w I lidze Olimp Grodków. W ostatnim meczu beniaminek ograł AZS Przemyśl.

We wtorek 29 kwietnia w rozegranym awansem meczu 26. kolejki I ligi grupy B Olimp Grodków pokonał przed własną publicznością AZS Przemyśl 29:25 (14:14).

Ostatni mecz sezonu dostarczył całkiem sporych emocji. Wygrali bardziej zdeterminowani gospodarze, chociaż przemyślanom oddać trzeba, że nie oddali punktów bez walki. W pierwszej połowie to właśnie goście z Przemyśla utrzymywali nieznaczną przewagę. W 23. minucie po trafieniu Damiana Misiewicza AZS odskoczył na 11:9 i przewagę dwóch goli miał przez kilka minut. Remis 14:14 do przerwy dały miejscowym dwa celne rzuty Jarosława Dziurgota.

Tuż po zmianie stron Tomasz Biernat dał olimpijczykom pierwsze prowadzenie w meczu. Gospodarze z wolna zaczęli przejmować inicjatywę. W 43. minucie gospodarze odskoczyli na trzy bramki (21:18). AZS poderwał do walki doświadczony Maciej Kubisztal. Dwie bramki z rzędu kołowego przemyślan zniwelowały straty do jednego gola. Kluczowe dla losów spotkania okazało się kolejnych pięć minut. Olimp zdobył cztery gole z rzędu i uzyskanej przewagi nie wypuścił z rąk.

UKS Olimp Grodków - AZS Przemyśl 29:25 (14:14)

Olimp: Olichwer, Fiodor, Wasilewicz - T. Biernat 8, Gradowski 5, Dziurgot 4, M. Biernat 4, Żubrowski 2, Smoliński 2, Ogorzelec 2, Bujak 1, Zych 1, Górny, Kolanko, P. Biernat, Urban Kary: 8 minut Karne: 5/3

AZS: Szczepaniec, Jarosz, Sar - Kubisztal 8, Kroczek 6, Misiewicz 5, Kostka 3, Dejnaka 2, Hataś 1, Wańkowicz Kary: 4 minuty Karne: 4/4

Widzów; 200  Sędziowali: Pytlik (Siemianowice Śl.), Budzianowski (Gliwice)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty