El. MMŚ: Wysokie zwycięstwo Polek - relacja z meczu Polska - Słowacja

W drugim meczu kwalifikacji do mistrzostw świata w Chorwacji młodzieżowa reprezentacja Polski wysoko wygrała ze Słowacją, pozbawiając tym samym rywalki szans na awans do lipcowej imprezy.

Tomasz Boryn

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od obustronnej wymiany ciosów. Po 6 minutach było 2:2. W kolejnych fragmentach gry z dobrej strony pokazała się Katarzyna Janiszewska. Dynamiczna skrzydłowa zdobyła dwa trafienia, które pozwoliły nieco uciec rywalkom, jednak po kwadransie gry na tablicy wyników ponownie był remis. Następnie podopieczne Andrzeja Niewrzawy wrzuciły piąty bieg. Kilka świetnych rzutów Katarzyny Kozimur i w 27. minucie było 11:7 dla naszych. Przed przerwą przewaga Biało-czerwonych jeszcze wzrosła.

Drugą część gospodynie rozpoczęły od mocnego uderzenia. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu znakomitych interwencji Weroniki Kordowieckiej, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Bramkarka po swoich interwencjach świetnie wypuszczała na szybki atak niezwykle skuteczną w drugiej połowie Anetę Łabudę. Słowaczki straciły ochotę do gry, a w 40. minucie było już 21:11. Końcówka meczu to kontrola Polek nad przebiegiem spotkania i szansa występu dla rezerwowych. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 28:20

Przed meczem Polek Serbkom udało się dosłownie wyrwać jeden punkt Holenderkom. „Pomarańczowe” przez niemal całe spotkanie prowadziły, jednak w ostatnich sekundach bramkę na wagę punktu zdobyła Serbka Zorana Milić.

W sobotę Biało-czerwone zagrają o godzinie 12:00 z Holenderkami. Wiele wskazuje na to, że będzie to mecz, który zdecyduje o tym, która z tych drużyn awansuje na mistrzostwa świata w Chorwacji.

Słowacja - Polska 20:28 (8:13)
Polska: Chojnacka, Kordowiecka - Nowak 1, Janiszewska 3, Fornalik 4, Walczak, Koprowska 2, Kozimur 7, Ważna 1, Nowicka, Łabuda 4, Kozłowska 3, Świerżewska, Zawistowska, Gutkowska 3.

Holandia - Serbia 27:27 (15:11)