Sokół już zakończył sezon - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - Wolsztyniak Wolsztyn

Vetrex Sokół Kościerzyna w swoim ostatnim meczu w tym sezonie pokonał Wolsztyniaka Wolsztyn 31:27, kończąc w bardzo dobrym stylu rundę wiosenną.

Michał Gałęzewski

Szczypiorniści Vetreksu Sokół Kościerzyna już wcześniej rozegrali spotkanie przedostatniej kolejki tego sezonu w Gdańsku z Wybrzeżem, a teraz zmierzyli się z Wolsztyniakiem. Dzięki temu zawodnicy Andrzeja Gryczki zakończyli sezon już teraz, a nie 3 maja, jak wynikało to z terminarza. Na koniec sezonu na Kaszuby przyjechał zajmujący piąte miejsce w lidze Wolsztyniak.

Czwartkowe spotkanie było wyrównane do dziesiątej minuty, kiedy bramkę na 6:6 zdobył Mariusz Rogoziński. Od tego czasu jednak przeważali gospodarze. Najpierw zdobyli cztery bramki z rzędu, a po 25 minutach po bramce Adama Lisiewicza prowadzili 15:9.

W ostatnich dwóch minutach przed przerwą podopieczni Marcina Pietruszki zaczęli odrabiać sześciobramkową stratę i po rzucie Grzegorza Czekałowskiego zniwelowali stratę do trzech trafień. Druga część spotkania zaczęła się bardzo dobrze dla zawodników z Kościerzyny. W ciągu jedenastu minut stracili zaledwie dwie bramki, a zdobyli sześć i po bramce Jakuba Reichela prowadzili już 22:15.

Wydawało się, że zwycięstwo Vetreksu Sokół jest niezagrożone, jednak od 52 do 57 minuty goście zdobyli pięć bramek z rzędu, dochodząc do remisu 27:27! Vetrex Sokół zwarł jednak szeregi na nowo. Jakub Reichel i Jerzy Ringwelski zdobyli cztery bramki i drużyna z Kościerzyny wygrała 31:27.

Vetrex Sokół Kościerzyna - Wolsztyniak Wolsztyn 31:27 (16:13)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Janusiewicz 7, J.Reichel 5, Ringwelski 5, Szala 5, Kuczyński 3, Lisiewicz 3, Bednarek 2, Czaja 1 oraz Żynda, Pichowski.
Kary: 4 min.
Karne: 2/3.

Wolsztyniak: Płóciniczak, Piskorski - Kuta 5, Wajs 4, Raczkowiak 4, Pietruszka 3, Wasilek 3, N.Szutta 2, Rogoziński 2, Kaczmarek 2, Czekałowski 2 oraz P.Szutta, Chrapa.
Karne: 3/5.

Kary: Vetrex Sokół - 4 min. (Lisiewicz 2 min., Janusiewicz 2 min.), Wolsztyniak - 4 min. (Rogoziński 2 min, Raczkowiak 2 min.).
Sędziowie: Kaniecki, Sarnowski (Brodnica).