Superliga: Faworyci nie zawiedli, Azoty na deskach (wyniki)

Za nami pierwsze ćwierćfinałowe spotkania fazy play-off PGNiG Superligi Mężczyzn. Wszystkie cztery spotkania zakończyły się efektownymi zwycięstwami gospodarzy.

Sławomir Bromboszcz

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego pewne było, że zespoły z Kielc i Płocka pokonają swoich rywali. Niespodzianek nie było. Orlen Wisła Płock zdeklasowała PGE Stal Mielec, natomiast Vive Targi Kielce rozbiło MMTS Kwidzyn. Także drugie spotkania, których gospodarzami będą niżej notowane drużyny, zapowiadają się jako jednostronne widowiska. Mistrzowie i wicemistrzowie Polski pewnie zmierzają do półfinału.

Także Górnik Zabrze nie miał najmniejszych kłopotów z pokonaniem w pierwszym meczu Chrobrego Głogów. Zespół Patrika Liljestranda utrzymuje niezwykle wysoką formę i pewnie zmierza po medal mistrzostw Polski. Najciekawiej zapowiadała się ćwierćfinałowa rywalizacja pomiędzy Gaz-System Pogonią Szczecin a Azotami Puławy. Faworytem przed własną publicznością byli szczecinianie, jednak chyba nikt nie spodziewał się tak gładkiego zwycięstwa Pogoni. W tym przypadku możemy spodziewać się sporych emocji w drugim pojedynku, który rozegrany zostanie w Puławach.

PGNiG Superliga Mężczyzn - play-off

Orlen Wisła Płock - PGE Stal Mielec 36:20 (17:6)
Najwięcej bramek: dla Orlen Wisły - Valentin Ghionea 9, Kamil Syprzak 7, Adam Wiśniewski 5, dla Stali - Łukasz Janyst, Antonio Pribanic, Damian Kostrzewa po 4.

Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn 41:19 (20:9)
Najwięcej bramek - dla Vive: Thorir Olafsson 8, Ivan Cupic 7, Grzegorz Tkaczyk 5; dla MMTS-u: Przemysław Rosiak 5, Adrian Nogowski i Michał Daszek po 3.

Górnik Zabrze - SPR Chrobry Głogów 33:24 (18:10)
Najwięcej bramek: dla Górnika - Bartłomiej Tomczak 9, Michał Kubisztal 6, dla Chrobrego - Marek Świtała 8 oraz Tomasz Mochocki, Jurij Gromyko i Anton Prakapenia po 3.

Gaz-System Pogoń Szczecin - KS Azoty Puławy 35:24 (17:7)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Bartosz Konitz 7, Jacek Wardziński 6, dla Azotów - Jan Sobol, Adam Babicz i Michał Szyba po 4.

Większych emocji nie było także w przypadku pojedynków drużyn walczących o utrzymanie. Zagłębie Lubin pokonało przed własną publicznością Piotrkowianina Piotrków Tryb. W pierwszej połowie gra toczyła się bramka za bramkę. Po przerwie uwidoczniła się przewaga Miedziowych, który odskoczyli na kilka trafień i kontrolowali losy pojedynku. Wygrana ta sprawia, że Zagłębie jest już niemal pewne utrzymania.

Pewnym zwycięstwem gospodarzy zakończyło się także spotkanie w Legionowie, choć w tym przypadku można mówić o niespodziance. W rundzie rewanżowej zdecydowanie lepiej prezentowała się Gwardia Opole, która w tym sezonie już dwukrotnie ograła rywala z Legionowa. Tym razem lepiej zaprezentował się KPR, który zdecydowanie prowadził od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Rozstrzygnięcie tego pojedynku sprawia, że walka o utrzymanie nabiera rumieńców.

PGNiG Superliga Mężczyzn - play-out

Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 38:29 (18:16)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Mikołaj Szymyślik 8, Dariusz Rosiek, Michał Bartczak, Leszek Michałów po 6, dla Piotrkowianina - Marek Daćko, Wojciech Trojanowski po 5.

KPR Legionowo - PE Gwardia Opole 24:20 (12:8) Najwięcej bramek: dla KPR - Witalij Titow 8, Tomasz Pomiankiewicz 5, dla Gwardii - Remigiusz Lasoń 7, Michał Szolc 3.

PGNiG Superliga: Grupa Suzuki