Dwie porażki w ćwierćfinale ligi szwedzkiej IK Savehof przed rywalizacją z Azotami Puławy w CC

IK Sävehof, które jest rywalem KS Azotów Puławy w 1/2 Challenge Cup, doznało przed dwumeczem z czwartą ekipą PGNiG Superligi minionego sezonu dwóch porażek z Lugi HF w ćwierćfinale ligi szwedzkiej.

Paweł Nowakowski
Pierwszy mecz ćwierćfinałowy rywal puławian grał na wyjeździe. W 13. minucie było remis 7:7, lecz drugi kwadrans premierowej odsłony należało do Lugi HF, które do przerwy wypracowało pięciobramkową zaliczkę. Po zmianie stron ćwierćfinaliści Pucharu EHF poszli za ciosem i w 43. minucie prowadzili już 21:15. Na tym emocje się jednak nie skończyły, bowiem gracze IK Sävehof ruszyli w pościg, za sprawę świetnie dysponowanego tercetu Vikto Ottosson - David Florander - Victor Friden doprowadzając do remisu 26:26. Wynik spotkania ważył się do ostatnich sekund, lecz więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, ostatecznie triumfując 30:28.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W drugim pojedynku od samego początku Lugi było stroną przeważającą, nie pozwalając rywalowi KS Azotów Puławy w walce o finał Challenge Cup rozwinąć skrzydeł. Dopiero w samej końcówce pierwszej partii IK Savehof odwróciło losy rywalizacji i do szatni schodziło z przy wyniku 11:9. Po przerwie kibice zgromadzeni w Färs & Frosta Sparbank Arena zobaczyli emocjonujące widowisko, trzymające w napięciu do samego końca, choć dwukrotnie w korzystniejszej sytuacji była ekipa Lugi.

Po bramce Mattias Thynella na pięć minut przed końcem był remis 20:20, lecz
ponownie newralgiczne momenty spotkania lepiej rozegrali gracze Lugi HF, odnosząc drugie zwycięstwo w ćwierćfinale ligi szwedzkiej. By walczyć o medale brakuje im już tylko jednej wygranej. Trzeci pojedynek zaplanowano na 23 kwietnia - trzy dni przed rewanżowym meczem 1/2 CC w Puławach.

Lugi HF - IK Sävehof 30:28 (16:11)

Lugi HF: Hampus Jildenbäck 7, Johannes Hippe 4, Nemanja Milosević 4, Albin Tingsvall 4, Jacob Wickman Modigh 3, Anders Hallberg 2, Niklas Gudmundsson 2, Jonatan Leijonberg 1, Gustav Sjölin 1, Joacim Ernstsson 1, Kristian Meijer 1.

IK Sävehof: Viktor Ottosson 7, David Florander 6, Victor Fridén 6, Tobias Albrechtson 2, Mattias Thynell 2, Eric Forsell Schefvert 2, Niclas Fingren 1, Viktor Rhodin 1, Oskar Ysander 1.

IK Sävehof - Lugi HF 21:24 (11:9)

IK Sävehof: Viktor Ottosson 6, Sebastian Karlsson 5, Mattias Thynell 3, Eric Forsell Schefvert 2, Niclas Fingren 2, David Florander 2, Viktor Rhodin 1.

Lugi HF: Niklas Gudmundsson 8, Albin Tingsvall 6, Johannes Hippe 4, Anders Hallberg 2, Jacob Wickman Modigh 1, Kristian Meijer.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Lugi HF (gra się do trzech wygranych spotkań).

Awans do finału Challenge Cup wywalczy...