I liga: Derby dla Śląska, porażka Zagłębia (wyniki)

W niedzielę piłkarze ręczni z I ligi dokończyli 24. kolejkę spotkań. Śląsk Wrocław w derbach Dolnego Śląska pewnie pokonał ŚKPR Świdnica.

Sławomir Bromboszcz

Szczypiorniści ŚKPR-u Świdnica tylko przez pierwszy kwadrans toczyli ze Śląskiem Wrocław wyrównaną walkę. Później Wojskowi wypracowali kilkubramkowe prowadzenie i kontrolowali losy pojedynku. Wrocławianie po raz 23 w tym sezonie schodzili z parkietu w glorii zwycięstwa i mają już 11 punktów przewagi nad wiceliderem - KSSPR-em Końskie.

Niewiele emocji dostarczył także pojedynek w Sosnowcu, gdzie miejscowe Zagłębie musiało uznać wyższość AZS-u Przemyśl. Wydawało się, że podopieczni Krzysztofa Adamuszka będą w stanie nawiązać z Akademikami wyrównaną walkę, tymczasem przemyślanie okazali się zespołem zdecydowanie lepszym. Zagłębie przez 20 minut dotrzymywało kroku rywalom, później AZS z minuty na minutę powiększał swoje prowadzenie, kończąc zawody wysokim zwycięstwem.

Świadkami jednostronnego widowiska byli także kibice w Gdańsku, gdzie miejscowy SMS nie był w stanie zatrzymać dobrze dysponowanego w tym sezonie Wolsztyniaka Wolsztyn. Zespół Marcina Pietruszki już po 10 minutach gry prowadził 6:2 i wysokiego prowadzenia nie oddał do końca zawodów. Wolsztyniak odniósł w Gdańsku pewne zwycięstwo i umocnił się w czołówce ligowej klasyfikacji.