Męczarnie wicelidera z Meblarzami - relacja z meczu Meble Wójcik Elbląg - Nielba Wągrowiec

Faworytem tego spotkania byli przyjezdni, którzy mieli piętnaście punktów przewagi nad Wójcikiem i zapewnili już sobie prawo do gry w barażach o awans do superligi.

Anna Dembińska

Wynik pojedynku w Elblągu otworzył Michał Tórz. Chwilę później gola dorzucił Łukasz Białaszek  i Nielba prowadziła 2:0. Elblążanie swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 4. minucie, po rzucie Marcina Malewskiego. Gospodarze mieli spore problemy ze skutecznością oraz ustawieniem szczelnej obrony i w 6. minucie meczu przegrywali 1:4. W kolejnych akcjach wysoką skutecznością popisał się Patryk Plaszczak broniąc kilka rzutów zawodników z Wągrowca. W 13. minucie meczu bramkę zdobył Marcin Malewski i Wójcik przegrywał już tylko 5:6. Gdy na ławkę kar powędrował Michał Krawczyk, Meblarze mieli doskonałą okazję na doprowadzenie do wyrównania. Tak się jednak nie stało, a gole w tym czasie zdobywali wyłącznie przyjezdni (5:8). Przy kolejnej karze dla Krawczyka elblążanie rzucili dwie bramki i znów przegrywali tylko jedną. Końcówka pierwszej połowy to dobra gra Marcina Malewskiego, który po dwóch bramkach z rzędu doprowadził do wyrównania 13:13. Końcówka również należała do zawodników Wójcika, którzy popisali się efektownymi wrzutkami. Wynik pierwszej połowy na 15:14 ustanowił Jakub Olszewski.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Wągrowca, którzy w 35. minucie prowadzili 17:16. Chwile później trzybramkową serię zanotowali gospodarze i w 39. minucie tablica wyników wskazywała 19:17 dla Elbląga. Do 49. minuty gra toczyła się praktycznie punkt za punkt (25:23). Elblążanie nawet grając w osłabieniu rzucali bramki, a dobrą postawą w obronie oraz celnością popisał się Marcin Malewski. Przerwa zarządzona na prośbę Zbigniew Markuszewski dobrze wpłynęła na grę jego zawodników, którzy w 55. minucie doprowadzili do wyrównania 28:28. Do końca meczu gra toczyła się punkt za punkt i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 31:31 i podziałem punktów.

Meble Wójcik Elbląg - Nielba Wągrowiec 31:31 (15:14)

Wójcik: Plaszczak, Rycharski - Malewski 11, Olszewski 3, Kupiec 3, Ośko 3/2, Nowakowski 3, Malandy 2, Kostrzewa 2, Maluchnik 2, Dukszto 1, Malczewski 1, Bąkowski.
Kary: 8 min. (Malewski, Malandy x2, Ośko)
Karne: 2/2

Nielba: Konczewski, Marciniak - Tórz 10, Tarcijonas 6, Oliferchuk 6, Krawczyk 3/3, Widziński 2, Pacała 2, Białaszek 1, Smoliński 1, Radzicki, Pawlaczyk, Pietrzkiewicz, Skrzypczak.
Kary: 16 min. (Krawczyk x3 (czerwona), Tórz, Tarcijonas , Pawlaczyk x2, Smoliński)