Final Four PP - Mariusz Jurkiewicz: Chcemy być godnym finalistą

Orlen Wisła Płock bez większych problemów zapewniła sobie awans do finału Pucharu Polski. - Udało się nam zrealizować plan - mówi Mariusz Jurkiewicz.

Kamil Kołsut
Wicemistrzowie Polski w półfinale pewnie pokonali Chrobrego Głogów. Podopieczni Manolo Cadenasa awans mieli w kieszeni już po pierwszej połowie meczu, którą wygrali różnicą ośmiu trafień. Po przerwie Nafciarze mogli spokojnie kontrolować wynik, a trener dał szansę gry wszystkim zawodnikom.

- Decydujące było to, że dobrze weszliśmy w ten mecz. Taki był nasz plan. Dzięki temu trener Cadenas mógł zacząć robić zmiany, aby nie przeciążać poszczególnych zawodników. To nam się udało. Teraz przed nami zasłużony odpoczynek przed bardzo ważnym meczem - nie kryje Jurkiewicz.

Vive w niedzielę postawi płocczanom znacznie trudniejsze warunki, niż rywal z Głogowa. - Czeka nas trudny mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Mam nadzieję, że będziemy godnym finalistą i powalczymy o ten puchar do samego końca - dodaje reprezentant Polski.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Nafciarze przegrali z kielczanami dziewięć poprzednich meczów. Teraz już po raz piąty w tym sezonie staną przed szansą na przełamanie złej passy. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.