Akademiczki zdeklasowane - relacja z meczu Profil Dwójka Nowy Sącz - AZS AWF Warszawa

Pogrom w Nowym Sączu - tak krótko można opisać to, co wydarzyło się w starciu drużyn z dolnej części tabeli. Drużyna gospodarzy wygrała różnicą aż siedemnastu bramek.

Krzysztof Niedzielan

W Warszawie AZS pokonał Dwójkę 35:27, ale przed tym spotkaniem był niżej w tabeli i miał o 2 punkty mniej. Każdy, kto liczył na zaciętą rywalizację, musiał obejść się smakiem. Przyjezdne rozpoczęły od bramki Katarzyny Joszczuk, ale w 13. minucie to gospodynie prowadziły 4:2.

Do 18. minuty mecz był jeszcze wyrównany. Celny rzut Doroty Basty na 7:6 zapoczątkował serię 7 kolejnych trafień. W międzyczasie podopieczne duetu trenerskiego Szafran-Strzelec zmarnowały dwa rzuty karne, ale to w żaden sposób nie przeszkodziło w prowadzeniu 14:7 do przerwy.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Po zmianie stron przewaga Profilu Dwójki powiększała się. Po drugiej stronie poziom trzymała Paula Mazurek, która rzuciła w drugiej odsłonie wszystkie ze swoich siedmiu trafień. Oprócz niej po golu dołożyły Paulina Pawłowska i Agnieszka Lewandowska, ale to było jednak za mało, by powstrzymać świetnie spisujące się zawodniczki z Nowego Sącza.

W 38. minucie po kolejnej serii, tym razem 4 bramek sądeczanki prowadziły już 20:8. W miarę upływu czasu trener Włodzimierz Strzelec dokonywał roszad w składzie, co nie wpłynęło negatywnie na wynik. Drużyna gospodarzy bardzo dobrze broniła, a w tym elemencie brylowała Barbara Kawa. Kilka świetnych interwencji zaprezentowała też rezerwowa bramkarka Joanna Czop.

Na kwadrans przed końcową syreną tablica świetlna pokazywała wynik 24:10, a po upływie pięciu minut było 28:13. Ambitne zawodniczki Dwójki nie odpuściły do samego końca i zasłużenie zwyciężyły.

Profil Dwójka Nowy Sącz - AZS AWF Warszawa 33:16 (14:7)

Profil Dwójka: Błaszczyk, Czop, Kaspar - Cempa 7 (2/5), Basta 6, Ruchała 6, Sroka 4 (2/3), Kawa 2, Majerczyk 2, Fecko 2, Olejarczyk 1 (0/1), Waligóra 1, Kamińska 1, Kulig 1, Prechitko.