Szóstka nie dla beniaminka - relacja z meczu Olimp Grodków - Olimpia Piekary

Nadspodziewanie łatwo doświadczona Olimpia Piekary Śląskie wzbogaciła się o dwa punkty na parkiecie rewelacyjnego beniaminka z Grodkowa. Po tej porażce Olimp stracił szansę na szóste miejsce w tabeli.

Przemysław Grzyb

Piekarzanie wygrali 30:21 (11:9). Po pierwszej wyrównanej połowie, po przerwie goście zupełnie zdominowali wydarzenia na boisku. W marszu po zwycięstwo nie przeszkodziła im nawet absencja lidera zespołu Mariusza Kempysa. Olimp tym razem zaprezentował się blado. U podopiecznych Piotra Mieszkowskiego szwankowała skuteczność, gorzej niż zwykle wyglądała też gra w defensywie.

Goście rozpoczęli od prowadzenia 2:0, a do bramki Olimpu trafili Marcin Smolin i Kamil Cieniek. Miejscowi odpowiedzieli golem Tomasza Biernata, a w szóstej minucie po rzucie karnym Romana Smolińskiego doprowadzili do remisu 4:4. Nierozstrzygnięty rezultat pojawił się na tablicy jeszcze dwukrotnie, przy czym stan 6:6 w 19. minucie był ostatnim remisem w tym spotkaniu.

Mniej więcej od dwudziestej minuty momentu zaczęła zarysowywać się przewaga Olimpii. Do przerwy goście wypracowali dwie bramki zapasu (9:11). O tym co stało się z gospodarzami po zmianie stron, miejscowi kibice z pewnością nie będą chcieli pamiętać. Grodkowianie zupełnie pogubili się w ataku. Przez osiemnaście minut rzucili tylko trzy bramki (wszystkie autorstwa Tomasza Biernata). W tym czasie Olimpia trafiła dziesięć razy i odjechała na 21:12.

Mając bezpieczną przewagę piekarzanie kontrolowali grę i spokojnie dowieźli wysokie zwycięstwo do końcowej syreny.

UKS Olimp Grodków - Olimpia Piekary Śląskie 21:30 (9:11)

Olimp: Wasilewicz, Fiodor, Olichwer - T. Biernat 6, Ogorzelec 4, Chmiel 3, Górny 2, Zych 2, Żubrowski 1, M. Biernat 1, Smoliński 1, Bujak 1, Kolanko, Dziurgot, P. Biernat, Gradowski
Kary: 12 minut
Karne: 3/2

Olimpia: Zemelka, Kowalczyk - Rosół 6, Cieniek 5, Smolin 5, Kurzawa 4, Danysz 3, Parzonka 2, Włoka 2, Kurełek 1, Wicik 1, Chojniak 1, Chromy, Tatz
Kary: 8 minut