Wybrzeże w Superlidze! - relacja z meczu WKS Grunwald Poznań - Wybrzeże Gdańsk

W meczu 24. kolejki I ligi mężczyzn po zwycięstwie nad ekipą Grunwaldu Poznań, podopieczni Damian Wleklaka i Daniela Waszkiewicza zapewnili sobie awans do Superligi.

Michał Halski

Zawodnicy Wybrzeża Gdańsk mieli przed spotkaniem jasny cel, wygrać i zapewnić sobie awans do Superligi. Byli oni również niepodważalnym faworytem tego pojedynku. Wojskowi do meczu przystąpili bez kontuzjowanego Roberta Foglera i przez pierwsze dziesięć minut dotrzymywali korku przeciwnikowi. Od tego momentu zaczął się marsz Wybrzeża. W 12. minucie wyszli na prowadzenie 8:5 po bramce Patryka Abrama.

Grunwald Poznań starał się zniwelować straty, ale miał problemy z przebiciem się przez defensywę gości. Dodatkowo popełniał błędy, a w bramce Wybrzeża dobrze spisywał się Sebastian Sokołowski. W 20. minucie przy stanie 9:7 dla zespołu z Gdańska trener Tomasz Draszkiewicz poprosił o czas. Jak się później okazało jego wskazówki nie pomogły, a podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka zdobyli pięć bramek z rzędu nie tracąc ani jednej! Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Wojskowych, a dokładnie do Arkadiusza Guraja, który ustalił wynik.

Druga połowa to już dominacja Wybrzeża, które śmiało kroczyło do Superligi. Cały czas utrzymywało przewagę, dobrze spisywał się Andrzej Rakowski, Sebastian Sokołowski. Grunwald bił głową w mur i nie potrafił zniwelować strat. Co gorsza Wojskowi popełniali dużo błędów, które goście wykorzystywali. Po okresie od 47. minuty do 58 było jasne, że zwycięzca może być tylko jeden. Grunwald nie rzucił ani jednej, a Wybrzeże aż sześć czym przypieczętowało wygraną i awans. - Na początku było ciężko, bo wiedzieliśmy, że zespół z Poznania walczy o swoje cele. W miarę upływu czasu rosła nasza przewaga, aż w końcu wygraliśmy - mówił zadowolony po meczu Damian Wleklak.

WKS Grunwald Poznań - Wybrzeże Gdańsk 16:30 (8:14)

WKS: Kulczyński, Pietrowski - Martyński 5, Przybylski 3, Draszkiewicz 2/2, Staniek 2/1, Guraj 2, Walczak 1, Koligat 1, Meissner, Wachowiak, Nieradko.
Kary: 4 min.
Karne: 3/6.

Wybrzeże: Sokołowski, Chmieliński, Głębocki - Rakowski 6, Kondratiuk 4, Abram 4, Mogielnicki 3, Rogulski 3, Papaj 3, Kornecki 2, Prymlewicz 2, Nilsson 2, Żak 1 oraz Jasowicz, Sulej, Strzebiecki.
Kary: 6 min.
Karne: 3/4.

Kary: Grunwald - 4 min. (Guraj 2 min., Nieradko 2 min.), Wybrzeże - 6 min. (Kornecki 2 min., Sulej 2 min., Nilsson 2 min.).

Sędziowali: Rajkiewicz - Tarczykowski J. (woj. zachodniopomorskie)