Superliga: Zagłębie w półfinale (wyniki)

W sobotę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi rozegrały dwa spotkania. KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonało Olimpię Beskid Nowy Sącz i awansowało do półfinału.

Sławomir Bromboszcz

Szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin po niespodziewanej porażce w Nowym Sączu musiały po raz trzeci zmierzyć się z Olimpią Beskidem. Tym razem podopieczne Bożeny Karkut przystąpiły do pojedynku odpowiednio skoncentrowane i szybko udowodniły swoją wyższość. Góralki tylko przez pierwszy kwadrans toczyły z Miedziowymi wyrównaną walkę, później na parkiecie niepodzielnie rządziło Zagłębie. Lublinianki odniosły efektowne zwycięstwo 33:15 i awansowały do półfinału mistrzostw Polski.

W spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie KPR Jelenia Góra pokonał przed własną publicznością SPR Olkusz. Zespół z Jeleniej Góry od pierwszym minut dyktował warunki i szybko wypracował bezpieczne prowadzenie. W 50 minucie tablica wyników pokazywała rezultat 30:19. W końcówce spotkania olkuszanki zdołały nieco odrobić straty, kończąc mecz porażką 27:33. Zwycięstwo to sprawia, że KPR ma bezpieczną przewagę nad resztą stawki.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 33:15 (17:7)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 13; dla Olimpii-Beskid: Kamila Szczecina 4.

KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 33:27 (16:11) Najwięcej bramek: dla KPR - Mariola Wiertelak 7, Małgorzata Buklarewicz 6, dla SPR - Agata Basiak 7, Natalia Wicik 5.