Turniej kwietniowy: 2. dzień na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
A już jutro ostatni dzień turnieju w Lublinie i mecz Polska - Czechy. Wszystko na żywo oczywiście na SportoweFakty.pl! Do jutra!
Skomentuj 0
Dwie kapitalne interwencje Piotra Wyszomirskiego pieczętują nasze zwycięstwo! Polacy ograli Rosjan 27:21!
Skomentuj 0
60 min. 27:21 Polska - Rosja KONIEEEEEEEC!!!
Skomentuj 0
60 min. 27:21 - Wojciech Gumiński z rzutu karnego! To jego pierwsza bramka w drużynie narodowej! Trzydzieści sekund do końca meczu, Rosjanie poprosili jeszcze o czas.
Skomentuj 1
58 min. 26:20 - Błąd Rosjan w ataku, ale my w trzech kolejnych akcjach obijamy słupki! Nie ma złego, wygranej rywale już nam na pewno nie odbiorą!
Skomentuj 0
57 min. 26:20 - Jeszcze raz Piotr Wyszomirski! I tuż po tym kapitalna bramka Michała Daszka z drugiej linii! Sześć bramek przewagi Polaków, to już jest pewne - odnosimy drugie zwycięstwo w turnieju!
Skomentuj 0
  • 55 min. 25:20 - Kolejna dziś skuteczna interwencja Piotra Wyszomirskiego i bramka Adama Wiśniewskiego! 25:20, pięć minut do końca! Brawo Polacy!
    Skomentuj 0
    54 min. 24:20 - Przechwyt Michała Jureckiego i pewnie wykończony kontratak! 24:20, zmierzamy po zwycięstwo!
    Skomentuj 0
    53 min. 23:20 - Nieskuteczne akcje po obu stronach parkietu, Polacy przed szansą na powrót do czterobramkowego prowadzenia. Bardzo niecelnie jednak Michał Szyba.
    Skomentuj 0
    51 min. 23:20 - Nie myli się dzisiaj z rzutów karnych Konstantin Igropulo, tym razem nie dał mu rady Sławomir Szmal. Polacy przy piłce, o czas poprosił jednak trener Biegler. Dziewięć i pół minuty do końca spotkania.
    Skomentuj 0
    49 min. 23:19 - Michał Daszek wpisuje się na listę strzelców, odpowiadając na trafienie Inala Aflitulina. Niewiele ponad dziesięć minut do końca meczu, jak na razie dość gładko zmierzamy po zwycięstwo :)
    Skomentuj 0
    47 min. 22:18 - Dosłownie na kilkanaście sekund straty do dwóch trafień zmniejszył Alexander Pyshkin, ale biało-czerwoni natychmiast odpowiedzieli bramkami Mariusza Jurkiewicza oraz Piotra Chrapkowskiego. Brawo!
    Skomentuj 0
    46 min. 20:17 - Wrócił na parkiet Konstantin Igropulo i natychmiast dał o obie znać. My też mieliśmy swoją okazję, ale Patryk Kuchczyński nie wykorzystał rzutu karnego...
    Skomentuj 0
    44 min. 19:16 - Świetnie wracamy do gry po tej chwilowej przerwie - broni Piotr Wyszomirski, na ławkę kar odesłany jeden z Rosjan, trafia zaś Bartosz Jurecki! 20:16, powracamy na czterobramkowe prowadzenie z początku drugiej połowy!
    Skomentuj 0
    43 min. 19:16 - Nareszcie! Bardzo ładna zespołowa akcja biało-czerwonych, zakończona trafieniem Piotra Chrapkowskiego. Wygrywamy 19:16, a o czas poprosił trener Rosjan, Oleg Kuleshov.
    Skomentuj 0
    41 min. 18:16 - Grę w osłabieniu przegraliśmy 0:1, ale bardziej martwi to, że od początku drugiej połowy mamy spore problemy ze skonstruowaniem solidnych akcji w ofensywie. Może czas coś by odmienił?
    Skomentuj 0
    38 min. 18:15 - Adam Wiśniewski przełamuje nasz chwilowy impas strzelecki. Najbliższe dwie minuty zagramy jednak w osłabieniu - na ławkę kar odesłany został Piotr Grabarczyk.
    Skomentuj 0
    37 min. 17:15 - Przespaliśmy ostatnie trzy minuty meczu. Dwa nieskuteczne ataki w ofensywie spotkały się z odpowiedziami Rosjan - trafiali Dmitry Zhitnikov oraz Samvel Aslanyan. Wygrywamy już tylko 17:15.
    Skomentuj 0
    33 min. 17:13 - Świetny start drugiej części meczu w wykonaniu Polaków! Dwie bramki zdobył Bartosz Jurecki, skuteczną interwencję zanotował też Piotr Wyszomirski i uciekamy Rosjanom na dystans czterech bramek!
    Skomentuj 0
    31 min. 15:12 - Wracamy do "Globusa" na drugą połowę rywalizacji Polska - Rosja! Do przerwy prowadziliśmy 15:12, jak będzie po zmianie stron?
    Skomentuj 0
    30 min. 15:12 - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Prowadzimy różnicą trzech bramek!
    Skomentuj 0
    30 min. 15:12 - Kolejna kara dwuminutowa dla Alexandra Pyshkina i końcówkę pierwszej połowy zagramy w przewadze liczebnej. Niestety myli się Michał Jurecki...
    Skomentuj 0
    29 min. 15:12 - Pierwszy atak był nieskuteczny, ale przy drugiej okazju już nie popełniamy błędu - Mariusz Jurkiewicz i 15:12 dla Polski. Minuta do końca pierwszej połowy!
    Skomentuj 0
    28 min. 14:12 - Rosjanie kolejny raz nieskutecznie, a dodatkowo Mariusz Jurkiewicz został brutalnie powstrzymany przez rywala i przez pewien okres będziemy grali 6 na 4. Trzeba to wykorzystać!
    Skomentuj 0
    27 min. 14:12 - Na trzy i pół minuty przed końcem pierwszej połowy Oleg Kuleshov prosi o czas dla reprezentacji Rosji.
    Skomentuj 1
    26 min. 14:12 - Rosjanie gubią piłkę, a nas na dwubramkowe prowadzenie wyprowadza Damian Krzysztofik! Świetna akcja pochodzącego z Mielca kołowego - bramka i wykluczenie dla jednego z Rosjan. Gramy w przewadze!
    Skomentuj 0
    25 min. 13:12 - Michał Jurecki daje nam dwubramkowe prowadzenie, ale natychmiast odpowiada Inal Aflitulin. Pięć minut do końca pierwszej połowy.
    Skomentuj 0
    23 min. 12:11 - O to chodziło! Patryk Kuchczyński z rzutu karnego i wracamy na prowadzenie! Do tego skuteczna interwencja Piotra Wyszomirskiego!
    Skomentuj 0
    22 min. 11:11 - Ech... I już mamy remis. Daniil Shishkarev po szybkiej kontrze i jest 11:11. Straciliśmy trzy bramki z rzędu, pora coś dorzucić!
    Skomentuj 0
    21 min. 11:10 - Niestety, dwie minuty kary dla Przemysława Zadury i Rosjanie w tym czasie odrabiają dwie z trzech bramek straty. O czas poprosił Michael Biegler.
    Skomentuj 0
    19 min. 11:8 - I oto chodziło! Broni Piotr Wyszomirski, z lewego rozegrania trafia Michał Jurecki i uciekamy Rosjanom! 11:8!
    Skomentuj 0
    17 min. 10:8 - Kilku zmian dokonał Michael Biegler, ale na razie nie wpłynęło to negatywnie na nasze poczynania w ofensywie. Piotr Masłowski i 10. bramka dla Polski! Pasuje coś odbić, bronimy!
    Skomentuj 0
    16 min. 9:7 - Jest dobrze, jest świetnie! Na razie gramy bardzo skutecznie w ofensywie, praktycznie każdy nasz rzut znajduje drogę do rosyjskiej bramki! 9:7 po 16. minutach, trafił Michał Szyba.
    Skomentuj 0
    13 min. 8:6 - Nie do zatrzymania jest jak na razie Konstantin Igropulo, który po raz trzeci trafił z rzutu karnego. Na nasze szczęście nie myli się też Adam Wiśniewski :)
    Skomentuj 0
    12 min. 7:5 - Taaaaak! Wracamy na dwubramkowe prowadzenie! Najpierw Adam Wiśniewski, tuż po nim Piotr Chrapkowski, a w międzyczasie jeszcze skuteczna interwencja Piotra Wyszomirskiego. Brawo Polacy!
    Skomentuj 0
    10 min. 5:5 - Dwie straty, dwa niepotrzebne błędy i Rosjanie doprowadzają do remisu. Konstantin Igropulo, chwilę potem Oleg Skopintsev i jest już 5:5. Walczyć biało-czerwoni!
    Skomentuj 0
    8 min. 5:3 - Konstantin Igropulo kolejny raz nie myli się z rzutu karnego, ale Polacy odpowiadają dwoma kapitalnymi akcjami - najpierw z prawego rozegrania trafił Michał Szyba, a po chwili kontratak wykończył Patryk Kuchczyński. 5:3 dla Polski!
    Skomentuj 0
    7 min. 3:2 - Rosjanie doprowadzają do wyrównania trafiając z rzutu karnego, dodatkowo dwie minuty kary otrzymał Piotr Chrapkowski. Polacy jednak nie mylą się w kolejnej akcji - Adam Wiśniewski i 3:2!
    Skomentuj 0
    5 min. 2:1 - Moment chaosu na parkiecie, ale biało-czerwoni wychodzą z opresji. Broni Piotr Wyszomirski (bardzo dobry początek), trafia zaś Mariusz Jurkiewicz! 2:1!
    Skomentuj 0
    3 min. 1:1 - Niestety Rosjanie odpowiedzieli celnym rzutem i okres gry w przewadze przegrywamy 0:1. Zmarnowaliśmy dwa ataki, pomylili się Adam Wiśniewski i Michał Szyba.
    Skomentuj 0
    1 min. 1:0 - Piotr Chrapkowski i 1:0 dla Polski! Świetny start biało-czerwonych, dodatkowo kara dwóch minut dla Konstantina Igropulo!
    Skomentuj 0
    Ponad pięć tysięcy kibiców odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego - pora na mecz! Polska - Rosja! ZACZYNAMY!
    Skomentuj 0
    Obie drużyny są już na parkiecie, aktualnie trwa oficjalna prezentacja. Za chwilę hymny a potem już sześćdziesiąt minut emocji!
    Skomentuj 0
    Kibice zgromadzeni na trybunach hali Globus witają reprezentacje Rosji i Polski. Już za chwilę, już za niespełna pięć minut pierwszy gwizdek drugiego występu polskich szczypiornistów podczas turnieju w Lublinie. Zostańcie z nami!
    Skomentuj 0
    Przypominamy, że w międzyczasie trwa RELACJA LIVE ze spotkań fazy play-off i play-out PGNiG Superligi Kobiet. Więcej tutaj:
    Skomentuj 0
    Pierwsze sobotnie emocje w Hali Globus już za nami, kolejne, tym razem z udziałem szczypiornistów reprezentacji Polski - już za niespełna godzinę. Polska - Rosja, godz. 19:00 - zostańcie z nami!
    Skomentuj 0
    Mamy też fotogalerię ze spotkania. Zapraszamy do przeglądania.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    60 min. Białoruś - Czechy 31:23 (16:9) - Zdecydowane i zasłużone zwycięstwo Białorusinów, którzy od pierwszych minut dyktowali warunki gry. Ich przewaga nie podlegała dyskusji.
    Skomentuj 0
    56 min. 28:22 - Dość senna atmosfera w Hali Globus, losy meczu zostały przesądzone już przed przerwą, co poważnie odbiło się na jakości drugiej części potkania. Czesi mylą się na potęgę, Białorusini mimo licznych zmian konstruują dość składne akcje.
    Skomentuj 0
    50 min. 25:17 - Co najmniej o klasę gorsi są dziś Czesi, regularnie tracąc bramki nawet podczas gry w przewadze. Przed chwilą trafił Kiryl Kniazeu i prowadzenie Białorusinów urosło już do ośmiu bramek.
    Skomentuj 0
    44 min. 22:15 - Viktar Zaitsau przywraca siedmiobramkowe prowadzenie Białorusi. Ekipa Jurija Szewcowa spokojnie kontroluje wydarzenia na parkiecie i bez większych kłopotów zmierza po wygraną.
    Skomentuj 0
    40 min. 18:13 - Utrzymuje w grze czeską drużynę Tomas Mrkva. Jego koledzy z kilku dogodnych akcji w ostatnich pięciu minutach wykorzystali zaledwie jedną i dlatego Białorusini nadal prowadzą różnicą pięciu trafień.
    Skomentuj 0
    35 min. 17:12 - Dobry początek Czechów, którzy za sprawą Miroslava Jurki oraz Leosa Petrovskiego odrobili dwie z siedmiu bramek straty.
    Skomentuj 0
    Wracamy do "Globusa" na drugą połowę meczu Białoruś - Czechy. Po pierwszej części gry Białorusini mają siedem bramek zaliczki. Myślicie, że Czesi będą w stanie odmienić losy meczu?
    Skomentuj 0
    30 min. Białoruś - Czechy 16:9 - Końcówka pierwszej połowy należała do Białorusinów, którzy dwoma szybkimi atakami powiększyli swą przewagę do siedmiu trafień. Losy rywalizacji wydają się być już rozstrzygnięte.
    Skomentuj 0
    29 min. 14:9 - Trzy skuteczne interwencje Tomasa Mrkvy pozwoliły czeskiej drużynie nieznacznie zmniejszyć straty, po drugiej stronie parkietu świetnie dysponowany jest jednak cały czas Vitali Charapenka.
    Skomentuj 0
    25 min. 14:7 - Wracamy po chwilowych problemach technicznych. Czas, o który poprosił trener Vladimir Haber nie przyniósł żadnej poprawy w grze Czechów. Białorusini wygrywają już 14:7 i są na dobrej drodze, by rozstrzygnąć losy meczu już przed przerwą.
    Skomentuj 0
    15 min. 9:4 - Kiryl Kniazeu, Siergei Shilovich i jest już 9:4 dla Białorusi! Świetny kwadrans ekipy Jurija Szewcowa, Czesi są na razie bezradni.
    Skomentuj 0
    13 min. 7:4 - Bez szans przy celnych i atomowych rzutach Białorusinów jest Tomas Mrkva. Czeski bramkarz skapitulował po raz kolejny, tym razem po rzucie Siergeia Shilovicha.
    Skomentuj 0
    9 min. 4:3 - Przebudzili się szybko Czesi, dwie bramki po składnych akcjach zdobył Miroslav Jurka. To rywale nadal są jednak stroną przeważającą i utrzymują się na prowadzeniu.
    Skomentuj 0
    3 min. 3:0 - Ależ początek Białorusinów! Trzy szybkie ciosy wyprowadzili podopieczni Jurija Szewcowa, bez większych kłopotów pokonując Tomasa Mrkvę. Od początku spotkania z dobrej strony w białoruskiej bramce pokazał się Vitali Charapenka.
    Skomentuj 0
    Pierwsze siódemki obu reprezentacji już na parkiecie, pora na starcie Białoruś - Czechy!
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Obie drużyny są już na parkiecie, aktualnie trwa prezentacja reprezentacji Białorusi. Początek meczu już za kilka minut.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Dzień dobry! Witam z Hali Globus w Lublinie, gdzie już za chwilę rozpoczniemy rywalizację 2. dnia turnieju z udziałem reprezentacji Polski, Białorusi, Czech i Rosji! Na początek rywalizacja Białorusinów z Czechami!