Turniej kwietniowy: 1. dzień zmagań na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Polska - Białoruś 27:22 KONIEEEEEEEEEEEC!
Skomentuj 0
Pewne zwycięstwo Polaków na inaugurację turnieju w Lublinie! Świetny mecz Sławomira Szmala, który już po czasie obronił jeszcze rzut karny!
Skomentuj 0
60 min. 27:22 - Strata Polaków, w międzyczasie dwukrotnie z lewego skrzydła pomylił się Damian Kostrzewa.
Skomentuj 0
58 min. 27:22 - Patryk Kuchczyński z rzutu karnego i to już jest po meczu! Prawoskrzydłowy zapewnia nam wygraną, do końca niecałe dwie minuty!
Skomentuj 0
57 min. 26:22 - Michał Daszek, Adam Wiśniewski i wracamy na czterobramkowe prowadzenie! Kolejną skuteczną interwencją popisał się też Sławomir Szmal. Wydaje się, że Polacy mają już mecz pod kontrolą.
Skomentuj 0
55 min. 24:22 - Bramki Patryka Kuchczyńskiego z rzutu karnego i Viktara Zaisteva. Pięć minut do końca meczu.
Skomentuj 0
  • 54 min. 23:21 - Bramka Barysa Pukhouskiego zmniejsza straty Białorusinów do dwóch bramek. Będzie ciekawie w ostatnich minutach.
    Skomentuj 0
    53 min. 23:20 - Trwa słabszy okres gry Polaków, w dodatku karę dwóch minut otrzymał Adam Wiśniewski. Zapowiada się ciężka końcówka...
    Skomentuj 0
    52 min. 23:20 - Od kilku dobrych minut biało-czerwoni nie są w stanie przeprowadzić składnej akcji, przez co o przerwę na żądanie poprosił Michael Biegler. Do końca meczu osiem minut.
    Skomentuj 0
    50 min. 23:19 - Mylą się na nasze szczęście w dogodnych sytuacjach Białorusini, przez co utrzymuje się czterobramkowe prowadzenie Polaków. Dodatkowo Sławomir Szmal broni rzut karny rywali!
    Skomentuj 0
    48 min. 23:19 - Michał Szyba po raz drugi w drugiej połowie meczu i 23. bramka dla Polski!
    Skomentuj 0
    47 min. 22:19 - Białorusini zbliżyli się dystans trzech trafień, przez najbliższe dwie minuty będą jednak grali w osłabieniu. Chwila przerwy w grze, kontuzji nabawił Dzmitry Kamyshyk.
    Skomentuj 0
    44 min. 22:17 - Okres gry bramka za bramkę. Białorusini trafili po bardzo ładnej zespołowej akcji, na co szybko odpowiedział Michał Szyba. 22:17 dla Polski, kwadrans do końca meczu.
    Skomentuj 0
    42 min. 21:16 - Mylą się też Białorusini w kolejnej akcji, skutecznie zaś Mariusz Jurkiewicz! Pięć bramek przewagi Polaków!
    Skomentuj 0
    41 min. 21:15 - Viktar Zaitsau przełamał niemoc Białorusinów, a po chwili... powędrował na ławkę kar. Polacy w przewadze jednak nieskutecznie.
    Skomentuj 0
    40 min. 20:15 - Kolejny raz Sławomir Szmal, kolejny raz Michał Jurecki i wygrywamy już 20:15! Zdenerwowany selekcjoner białoruskiej kadry prosi o czas. Brawo Polacy!
    Skomentuj 0
    37 min. 19:15 - Trudny okres gry dla biało-czerwonych, karą dwóch minut ukarany został Michał Szyba. Polacy wychodzą z tego jednak obronną ręką - dwie skuteczne interwencje Sławomira Szmala, bramka Mariusza Jurkiewicza i nadal prowadzimy różnicą czterech trafień!
    Skomentuj 0
    36 min. 18:14 - Co nie udało się kilkanaście sekund temu, wyszło tym razem. Ponownie Sławomir Szmal i tym razem skutecznie Patryk Kuchczyński. Wracamy na czterobramkowe prowadzenie!
    Skomentuj 0
    35 min. 17:14 - Nie wykorzystujemy okazji do zwiększenia prowadzenie, po skutecznej interwencji Sławomira Szmala. Obok bramki rzucał Mariusz Jurkiewicz
    Skomentuj 0
    33 min. 17:14 - Impas strzelecki Polaków przełamuje Bartosz Jurecki. Wracamy do gry!
    Skomentuj 0
    31 min. 16:14 - Drugą część meczu rozpoczynamy od dwóch trafień Białorusinów. Podopieczni Iouria Chevtsova zmniejszyli straty do dwóch bramek. Polacy na razie nieskutecznie.
    Skomentuj 0
    Zaczynamy drugą połowę! Polacy w defensywie w składzie Szmal - Chrapkowski, Jurkiewicz, Szyba, Gumiński, Kuchczyński, Grabarczyk.
    Skomentuj 0
    Bardzo dobre trzydzieści minut w wykonaniu Polaków zwłaszcza w ofensywie, gdzie na pierwszoplanowe postacie wyrośli Michał Jurecki i Piotr Masłowski. Zasłużenie wygrywamy z Białorusią różnicą czterech bramek, za kwadrans druga część meczu!
    Skomentuj 0
    Polska - Białoruś 16:12 DO PRZERWY!
    Skomentuj 0
    30 min. 16:12 - Świetny blok Piotr Grabarczyka, kontra Polaków i bramka Piotra Masłowskiego. Cztery trafienia przewagi biało-czerwonych!
    Skomentuj 0
    29 min. 15:12 - Błąd Damiana Krzysztofika szybko naprawia Michał Jurecki i wracamy na trzybramkowe prowadzenie. Do końca pierwszej połowy niewiele ponad minuta.
    Skomentuj 0
    27 min. 14:12 - Jest w gazie Piotr Masłowski! Piękna bramka środkowego rozgrywającego Polski, to jego trzecie trafienie w meczu. Białorusini szybko jednak odpowiadają bramką z prawego rozegrania.
    Skomentuj 0
    26 min. 13:11 - Słabo w ostatnich minutach biało-czerwoni grają w obronie, co spotkało się z natychmiastową reakcją Michaela Bieglera. Czas dla niemieckiego selekcjonera polskiej reprezentacji.
    Skomentuj 0
    25 min. 13:10 - Sporo zmian w polskiej drużynie - na parkiecie pojawili się Przemysław Zadura, Michał Daszek oraz Damian Krzysztofik. Michael Biegler daje szanse nowym twarzom, trafia za to po raz kolejny Michał Jurecki :)
    Skomentuj 0
    24 min. 12:9 - Dzieje się w ostatnich sekundach na parkiecie "Globusa". Biało-czerwoni trzymają rytm - dwa razy Michał Jurecki i nadal wygrywamy różnicą trzech bramek. Tak trzymać!
    Skomentuj 0
    21 min. 10:7 - Białorusini trafiają z rzutu karnego - Kiryl Kniazeu pokonał Piotra Wyszomirskiego. Polacy szybko jednak odpowiadają - kolejne świetne zagranie Piotra Masłowskiego i bramka Adama Wiśniewskiego.
    Skomentuj 0
    21 min. 9:6 - Ponownie Piotr Masłowski i ponownie świetna bramka! Rośnie przewaga biało-czerwonych, prowadzimy już 9:6!
    Skomentuj 0
    19 min. 8:6 - Indywidualna akcja Piotra Masłowskiego i kolejna bardzo ładna bramka biało-czerwonych. Gramy w przewadze, po tym jak na ławkę kar odesłany został Viktar Zaitsau.
    Skomentuj 0
    18 min. 7:5 - CO ZA TRAFIENIE Bartosza Jureckiego! Polski obrotowy złapał piłkę już praktycznie leżąc na parkiecie i będąc obróconym tyłem trafił w samo okienko bramki Białorusi! Klasa światowa!
    Skomentuj 0
    16 min. 6:5 - Przebudzenie Polaków! Najpierw świetna dwójkowa akcja Michał Szyba - Bartosz Jurecki, a potem trafienie Patryka Kuchczyńskiego po kontrataku. Brawo!
    Skomentuj 0
    15 min. 4:5 - Trwa koncert Charapenki i impas Polaków. Białorusini odzyskują prowadzenie, a w biało-czerwonych barwach kilka zmian - na parkiecie pojawili się m.in. Piotr Masłowski oraz Michał Jurecki.
    Skomentuj 0
    12 min. 4:4 - Sporo chaosu na parkiecie i niewykorzystanych okazji po obu stronach parkietu. Najpierw do wyrównania doprowadził Maxim Babichev, potem w głównych rolach wystąpili bramkarze. Sławomir Szmal i Vitali Charapenka po raz kolejny skutecznie.
    Skomentuj 0
    10 min. 4:3 - Miał swoją okazję Mariusz Jurkiewicz, ale popularny "Kaczka" przegrał pojedynek z Vitalim Charapenką. Szkoda, bo mogliśmy prowadzić różnicą dwóch bramek.
    Skomentuj 0
    9 min. 4:3 - Bardzo ładna indywidualna akcja Michała Szyby i Polacy po raz pierwszy na prowadzeniu! Kolejną skuteczną interwencję notuje zaś Sławomir Szmal i biało-czerwoni przy piłce!
    Skomentuj 0
    8 min. 3:3 - Piotr Chrapkowski i Mariusz Jurkiewicz powiększają dorobek biało-czerwonych, ale wcześniej do naszej bramki trafił też Maksim Baranau. Po ośmiu minutach mamy remis 3:3.
    Skomentuj 0
    6 min. 1:2 - Mieliśmy drobne problemy techniczne, ale już wracamy. Białorusini zdobyli drugą bramkę za sprawą Dimy Nikulenkowa, Polacy zaś nie wykorzystali swojej okazji. Na szczęście broni Sławomir Szmal.
    Skomentuj 0
    4 min. 1:1 - Białorusini otwierają wynik, ale szybko odpowiada Piotr Chrapkowski. Wcześniej z lewego skrzydła pomylił się Adam Wiśniewski.
    Skomentuj 0
    2 min. 0:0 - Pierwsze akcje po obu stronach parkietu nieskuteczne, ładnymi interwencjami popisali się Sławomir Szmal i Vitali Charapenka.
    Skomentuj 0
    ROZPOCZYNAMY! POLSKA - BIAŁORUŚ!
    Skomentuj 0
    Polacy rozpoczną w składzie: Szmal - Chrapkowski, Jurkiewicz, Szyba, Wiśniewski, Kuchczyński, B. Jurecki. Do boju!
    Skomentuj 0
    Za nami hymny i bardzo miła uroczystość - pamiątkową paterę za 100. występów w drużynie narodowej otrzymał Adam Wiśniewski, a za 150. występów uhonorowany został Bartłomiej Jaszka.
    Skomentuj 0
    A o kontuzjach i nieobecnych w składzie biało-czerwonych pisaliśmy tutaj:
    Skomentuj 0
    Obie reprezentacje już na parkiecie, pora na hymny. Co ciekawe, w składzie biało-czerwonych jednak znalazł się kontuzjowany ponoć Rafał Gliński.
    Skomentuj 0
    Biało-czerwoni zakończyli już rozgrzewkę. Do meczu niecałe trzy minuty, zaraz szczypiorniści obu reprezentacji pojawią się na oficjalnej prezentacji. Startujemy już za chwilę!
    Skomentuj 0
    W Globusie trwa aktualnie rozgrzewka szczypiornistów reprezentacji Polski i Białorusi. Mecz za pół godziny! :)
    Skomentuj 0
    Mamy też już relację z meczu Czechy - Rosja. Spóźnialskich odsyłamy do newsa poniżej:
    Skomentuj 0
    Za nami pierwsze emocje związane z turniejem w Lublinie, a już za niecałe 50 minut swój występ rozpoczną szczypiorniści reprezentacji Polski! Zostańcie z nami, początek meczu z Białorusią o godz. 20:30!
    Skomentuj 0
    Czechy - Rosja 19:22 (9:13) - Koniec meczu! Rosja z pierwszą wygraną!
    Skomentuj 0
    59 min. 18:22 - Konstantin Igropulo z rzutu karnego pieczętuje wygraną Rosji w pierwszym meczu turnieju w Lublinie! Do końca spotkania niecałe trzydzieści sekund!
    Skomentuj 0
    58 min. 18:21 - Aleksander Tatrnitsev z drugiej linii i bramka! To może okazać się decydujące o losach meczu trafienie, Rosjanie ponownie odskoczyli na dystans trzech bramek. 120 sekund do końca rywalizacji.
    Skomentuj 0
    53 min. 16:18 - Trwa niemoc Rosjan i dobra passa Czechów. Ekipa Vladimira Habera odrobiła trzy z pięciu bramek straty do rywali i na siedem minut przed końcem meczu przegrywa 16:18. Zapowiada się emocjonująca końcówka!
    Skomentuj 0
    50 min. 15:18 - Czesi odrabiają straty. Jan Stehlik i już tylko trzy trafienia przewagi Rosjan. Co więcej, Petr Stochl obronił kolejny rzut rywali!
    Skomentuj 0
    48 min. 13:18 - Do końca meczu już niecały kwadrans, a mamy pierwsze zdjęcia ze spotkania. Odsyłam do galerii autorstwa Sławomira Bromboszcza.
    Skomentuj 0
    45 min. 13:17 - Rosjanie są na dobrej drodze do zwycięstwa. Mimo że po zmianie stron podopieczni Olega Kuleshova mocno spuścili z tonu, to nadal dyktują warunki gry. Czesi nie są w stanie odrobić strat mimo przyzwoitej gry Petra Stochla.
    Skomentuj 0
    40 min. 11:16 - Trwa bramkarski popis Vadima Bogdanova i Petra Stochla. Dzięki temu Rosjanie utrzymują kilkubramkową przewagę. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu jest 16:11 dla Sbornej.
    Skomentuj 0
    34 min. 9:13 - W "Globusie" zaczęła się druga połowa meczu Czechy - Rosja. Za nami już blisko cztery minuty gry, żaden z zespołów nie zdobył jeszcze bramki po zmianie stron.
    Skomentuj 0
    Rosjanie byli zdecydowanie lepszą drużyną w pierwszej części meczu i zasłużenie prowadzą do przerwy z Czechami. Dobre zawody rozgrywa Vadim Bogdanov, świetnie spisuje się Inal Aflitulin. Początek drugiej części meczu już za niespełna dziesięć minut, zostańcie z nami!
    Skomentuj 0
    Czechy - Rosja 9:13 po pierwszej połowie!
    Skomentuj 0
    27 min. 7:12 - Trio Vadim Bogdanov - Dmitry Kovalev - Inal Aflitulin robi różnicę. Czesi mimo licznych prób nie są w stanie sforsować rosyjskiej bramki, a Sbrona swobodnie odjeżdża. 12:7 dla ekipy Olega Kuleshova na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy.
    Skomentuj 0
    22 min. 6:10 - Szeregiem kapitalnych interwencji popisali się w przeciągu ledwie dwóch minut bramkarze obu ekip. Parady Petra Stochla nie zdały się jednak na wiele - Dmitry Zhitnikov i Inal Aflitulin wpisali się na listę strzelców i Sborna wygrywa już 10:6. O czas poprosił selekcjoner Czechów, Vladimir Haber.
    Skomentuj 0
    19 min. 6:8 - Lekką zadyszkę złapali dyktujący dotychczas warunki gry Rosjanie, przez co o czas poprosił trener Oleg Kuleshov. Czesi w ciągu blisko pięciu minut rzucili jednak zaledwie jedną bramkę, marnując w międzyczasie rzut karny. Jiri Motl nie trafił nawet w bramkę.
    Skomentuj 0
    15 min. 5:8 - Nieomylny na linii siódmego metra jest Dmitry Kovalev. Rosyjski skrzydłowy po raz trzeci w meczu pokonał Petra Stochla i wysunął Sborną na prowadzenie 8:5. Za nami kwadrans meczu.
    Skomentuj 0
    12 min. 4:6 - Obie ekipy zwiększyły tempo, Rosjanie jednak nadal na prowadzeniu. W bramce Sbornej od pierwszych minut golkiper KS Azotów PuławyVadim Bogdanov.
    Skomentuj 0
    9 min. 2:4 - Sborna utrzymuje dwubramkową przewagę, ładną bramkę rzutem z biodra zdobył Samuel Aslanyan. Czesi męczą się w ofensywie, na parkiecie panuje lekki chaos.
    Skomentuj 0
    4 min. 1:2 - Dobry początek Rosjan, którzy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Czesi swą niemoc przełamali dopiero w 4. minucie za sprawą trafienia Libora Hanischa.
    Skomentuj 0
    Czechy - Rosja - ZACZYNAMY!
    Skomentuj 0
    Ważna informacja - w składzie Czechów na turniej w Lublinie zabrakło Filipa Jichy i Jana Sobola. Obu zmogła choroba.
    Skomentuj 0
    Turniejowe zmagania rozpocznie rywalizacja Czech i Rosji. Przed chwilą kibice zebrani w "Globusie" odsłuchali hymnów obu krajów, na parkiecie zaraz pojawią się pierwsze siódemki obu ekip.
    Skomentuj 0
    Witam z Hali Globus w Lublinie na 1. dniu turnieju z udziałem reprezentacji Polski, Czech, Białorusi i Rosjan. Już za chwilę pierwszy mecz i pierwsze emocje! Zostańcie z nami!