Wolsztyniak ograł sąsiadów z tabeli - relacja z meczu Meble Wójcik Elbląg - Wolsztyniak Wolsztyn

W meczu 22. kolejki I ligi mężczyzn KPR Wolsztyniak Wolsztyn pokonał w Elblągu tamtejszy KS Meble Wójcik 36:29 i umocnił się na 5. pozycji.

Anna Dembińska

Przed spotkaniem obie drużyny dzieliły w tabeli jedynie dwa punkty. Goście mieli ich 26 i zajmowali miejsce piąte, gospodarze natomiast 24 i plasowali się oczko niżej.
Elblążanie przystąpili do spotkania w okrojonym składzie, bez trzech podstawowych zawodników, borykających się z kontuzjami: Michała Gryza, Mikołaja Kupca oraz Jakuba Malczewskiego.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, a gra toczyła się punkt za punkt i tablica świetlna co rusz pokazywała wynik remisowy. W sumie w całym spotkaniu padło ich aż szesnaście. W 19. minucie tablica wyników wskazywała 11:11. Przez kilka kolejnych akcji na parkiecie dominowali gospodarze, którzy zdołali odskoczyć na trzy trafienia. Przerwa zarządzona na prośbę grającego trenera Marcina Pietruszki przerwała dobrą passę elblążan. Od 23. do 29. minuty punktowali tylko zawodnicy Wolsztyna i drużyna wyszła na dwubramkowe prowadzenie (17:15). W końcówce pierwszej połowy po golu dorzucili Damian Malandy oraz Damian Spychalski i na przerwę zespoły chodziły przy wyniku 17:17.

Początek drugiej połowy, podobnie jak pierwszej, był wyrównany, do stanu 20:20. Kolejne akcje należały do przyjezdnych, którzy wykorzystując proste błędy elblążan zdołali im odskoczyć na siedem trafień w 48. minucie meczu. W bramce Wolsztyniaka bardzo dobrze spisywał się Tomasz Piskorski, kilkukrotnie broniąc rzuty sam na sam. Niemoc strzelecką Meblarzy przełamał po prawie dziesięciu minutach Marcin Malewski. Dalsza część meczu była wyrównana, a wolsztynianie utrzymywali kilkubramkowe prowadzenie, by w końcówce, po golach Huberta Kaczmarka i Marcina Pietruszki, jeszcze je powiększyć. Spotkanie zakończyło się wynikiem 36:29 dla Wolsztyniaka Wolsztyn.

Meble Wójcik Elbląg  - Wolsztyniak Wolsztyn 29:36 (17:17)

Wójcik: Rycharski, Plaszczak, Krawczyk-Spychalski 7, Malewski 6/1, Olszewski 5, Malandy 4, Ośko 2/1, Maluchnik 2, Nowakowski 1, Dawidowski 1, Kostrzewa 1, Bąkowski, Dukszto, Mazur.
Kary: 10 minut (Malewski x2, Spychalski x3 - czerwona)
Karne: 2/4

Wolsztyniak: Płóciniczak, Piskorski, Utrata - Pietruszka 7, Raczkowiak 7/3, Wajs 7, Kaczmarek 5, Szutta N. 3, Szutta P. 2, Chrapa 2, Rogoziński 1, Podleśny 1, Kuta 1, Sarbak.
Kary: 6 minut (Rogoziński Szutta P., Podleśny)