Siódemka wciąż na fali - relacja z meczu Siódemka Miedź Legnica - AZS Przemyśl

Siódemka Miedź wygrała 37:24 z AZS-em Przemyśl i umocniła się na 2. miejscu w tabeli I ligi. Było to już siódme z rzędu zwycięstwo zespołu trenera Piotra Będzikowskiego.

Paweł Jantura

Tradycji stało się zadość. Przemyślanie jeszcze nigdy nie wygrali w Legnicy. Więcej. Przy Lotniczej AZS dotychczas wysoko przegrywał. Podobnie było w sobotni wieczór. Po nieco nerwowym początku spotkania (1:1 w 5 min.), legniczanie szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Dzięki składnym akcjom w ataku pozycyjnym oraz skutecznym kontrom już po kwadransie Siódemka prowadziła 10:3.

Pierwsza połowa spotkania wyglądała trochę jak pojedynek Siódemki z Maciejem Kubisztalem. Doświadczony kołowy przemyślan, w przeszłości gracz legnickiej drużyny, dwoił się i troił (9 bramek w meczu), ale sam nie był w stanie zapobiec wysokiej porażce.

Losy meczu zostały rozstrzygnięte jeszcze przed przerwą, na którą drużyny schodziły przy wyniku 21:9. W drugiej połowie trener Piotr Będzikowski posadził na ławkę swoich kluczowych graczy: Kacpra Adamskiego, Adriana Wojkowskiego, Tomasza Kozłowskiego i Pawła Witę.

A szansę pokazania się dostała młodzież. Wykorzystała ją, bo Michał Antosik swoją obecność zaznaczył na dzień dobry dwoma z rzędu trafieniami. Na listę strzelców spisali się również Bartosz Skiba, Grzegorz Wyszogrodzki i Dawid Beńko.

Ostatecznie Siódemka wysoko wygrała 37:24. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale w drugiej połowie pojedynek momentami przypominał już mecz sparingowy. Symbolem tego była ostatnia akcja, w której to bramkarz legniczan Łukasz Mazur najpierw popisał się efektowną interwencją, a następnie pobiegł do kontry i osobiście ją sfinalował golem!

Siódemka po 22. kolejkach zajmuje w tabeli I ligi 2. miejsce. Za tydzień ponownie wystąpi w roli gospodarza. W sobotę o godz. 15 podejmie przy Lotniczej beniaminka AZS Lublin.

Siódemka Miedź Legnica - AZS Przemyśl 37:24 (21:9)

Siódemka: Mazur 1 - Szuszkiewicz 6, Adamski 4, Antosik 3, Siekaniec, G. Wyszogrodzki 1, J. Czuwara 3, W. Czuwara 3, Orzłowski, Piwko 3, Beńko 3, Wita 2, Skiba 2, Kozłowski 4, Wojkowski 2.
Kary: 10 min.