Lublinianki zdobyły Kobierzyce - relacja z meczu KPR Gminy Kobierzyce - AZS UMCS Lublin

KPR Gminy Kobierzyce mógł mocno zbliżyć się do walki o drugie miejsce w lidze. Zawodniczki z Dolnego Ślaska przegrały jednak u siebie z AZS-em UMCS Lublin 23:24.

Michał Gałęzewski

Drużyny z Kobierzyc i z Lublina walczą w tym sezonie w górnej połówce tabeli I ligi kobiet. Faworytkami były mimo wszystko gospodynie, które miały dodatkowo przewagę w postaci dłuższej ławki.

Początek spotkania układał się po myśli podopiecznych Renaty Jastrzębskiej. Po czterech bramkach z rzędu, w 13 minucie KPR Gminy Kobierzyce prowadził już 6:2. W końcu jednak zawodniczki prowadzone przez Monikę Marzec znalazły receptę na zdobywanie bramek. Od 22 do 27 minuty aż siedmiokrotnie pokonywały rywalki nie dając sobie wrzucić ani jednej bramki, dzięki czemu po rzucie Agnieszki Blaszki prowadziły 12:8, aby ostatecznie wygrać pierwszą połowę 13:11.

Fani zgromadzeni w kobierzyckiej hali liczyli na to, że KPR zacznie nadrabiać straty od początku drugiej części gry. Po kwadransie rekordowo wysoko prowadziły jednak Akademiczki z Lublina, które po bramce Kingi Tess-Mazurek miały na swoim koncie 20 bramek, tracąc zaledwie 14. Gospodynie w końcu zaczęły mozolnie odrabiać straty, a na dwie minuty przed końcem remisowały 22:22. Dwa kolejne celne trafienia oddały lublinianki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 23:24.

Po tej porażce ekipa z Kobierzyc ma wiele do myślenia. - Zagraliśmy słaby i nierówny mecz zarówno w ataku, jak i w obronie. W końcówce pierwszej połowy było mnóstwo błędów w podaniach, słaby atak pozycyjny i słaba skuteczność z naszej strony. Przeciwnik wykorzystał nasze błędy. W końcu nasza obrona się obudziła i atak poprawił na tyle, by dojść do remisu. Pobłędzie w obronie i dwuminutowej dyskwalfiikacji Moniki Kaźmierskiej, grając w osłabieniu przegrałyśmy - zrelacjonowała Renata Jastrzębska, trenerka KPR-u.

KPR Gminy Kobierzyce - AZS UMCS Lublin 23:24 (11:13)

KPR: Gadowska - Kaźmierska 7, Król 4, K.Barczak 3, Linkowska 3, Janecka 2, Wójt 2, Przydacz 1, Wojda 1 oraz Dyczko, Szymańska, N.Barczak, Jakubowska.
Kary: 6 min.
Karne: 2/2.

AZS UMCS: Gruszecka - Kozimur 8, Syncerz 6, Tkaczyk 3, Wawrzonek 2, Tess-Mazurek 2, Jarosz 1, Lasek 1, Blaszka 1 oraz Tatara, Markowicz.
Karne: 2/4.

Kary: KPR - 6 min. (Kaźmierska 4 min., Linkowska 2 min.), AZS UMCS - 6 min. (Tess-Mazurek 4 min., Tatara 2 min.).
Sędziowie: G.Christ, T.Christ.