Kolejna wygrana kielczan - relacja z meczu Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn

W 20. kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn zespół Vive Targów Kielce nie miał problemów z pokonaniem zajmującego 8. miejsce w tabeli, MMTS-u Kwidzyn.

Aneta Szypnicka-Staniec

Kwidzynianie do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjechali jedynie w jedenastoosobowym zestawieniu, nie wystąpili Maciej Mroczkowski, Michał Peret oraz Krzysztof Szczecina. Nieobecność tego ostatniego oznaczała, że Pomorzanie do dyspozycji mieli tylko jednego bramkarza, Pawła Kiepulskiego. Kielczanie za to przystąpili do meczu bez kontuzjowanego Manueal Strleka oraz odpoczywających Piotra Grabarczyka i Denisa Bunticia.

Pierwszą bramkę spotkania zdobył powracający po kontuzji Krzysztof Lijewski, kolejne trafienie dla żółto-biało-niebieskich dorzucił Thorir Olafsson, ale szczypiorniści MMTS-u szybko doprowadzili do remisu. Już pierwszy kwadrans spotkania zwiastował niewiele emocji, chociaż dobrze w szeregach gości spisywali się Tomasz Klinger i Adrian Nogowski. Nie mieli oni jednak wsparcia od innych zawodników, kielczanie za to raz za razem pokonywali Kiepulskiego. Dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Venio Losert, który w pierwszej połowie zanotował skuteczność obron na poziomie 43 %. Szczególnie dobrze mistrzowie Polski zagrali w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy, kiedy to ze stanu 16:11 doprowadzili do wyniku 21:11. Wynik pierwszej partii ustalił Przemysław Rosiak.

Druga część spotkania toczyła się systemem "bramka za bramkę" i dopiero w 40. minucie gospodarze zapisali na swoim koncie dwa trafienia z rzędu. Druga partia meczu była jednak zdecydowanie słabsza niż pierwsza. Obie drużyny popełniały sporo błędów, widać było ogólne rozprężenie i dekoncentrację. Kielczanie nie mieli problemów z utrzymaniem wypracowanej przewagi. Wart zanotowania jest fakt, że wszyscy zawodnicy występujący w tym spotkaniu w ataku zapisali się w protokole meczowym jako zdobywcy chociaż jednej bramki. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 40:26, a ostatnią bramkę zdobył Uros Zorman.

Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn 40:26 (21:12)

Vive Targi: Losert - Jurecki 2, Tkaczyk 2, Olafsson 2, Chrapkowski 5, Aguinagalde 1, Bielecki 4, Jachlewski 3, Lijewski 7, Musa 2, Zorman 4, Rosiński 2, Cupić 6.
Kary: 4 minuty

MMTS: Kiepulski - Genda 2, Zadura 3, Sadowski 1, Klinger 6, Szczepański 2, Rosiak 1, Nogowski 3, Seroka 1, Łangowski 4, Daszek 3.
Kary: 6 minut