Górnik lepszy od Chrobrego, remis MMTS-u (wyniki)

W niedzielę piłkarze ręczni z PGNiG Superligi dokończyli 19. kolejkę spotkań. W rozegranym w Głogowie meczu Górnik Zabrze pewnie pokonał Chrobrego.

Sławomir Bromboszcz

Spotkanie w Głogowie, którego stawką było 4. miejsce okazało się jednostronnym widowiskiem. Znakomicie dysponowany Mariusz Jurasik wespół z zabójczo skutecznym Bartłomiejem Tomczakiem szybko wyprowadzili Górnik na bezpieczne prowadzenie. W 18 minucie goście prowadzili 9:6, a w końcówce pierwszej połowy zdobyli kilka ważnych bramek, które praktycznie przesądziły o losach pojedynku 18:12. W drugiej połowie mądrze grający zabrzanie utrzymywali wysokie prowadzenie, kontrolując sytuację na parkiecie. Górnik zwyciężył 33:26 i niebawem może nawet zagościć na podium.

Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Kwidzynie, gdzie walczący o awans do fazy play-off miejscowy MMTS podzielił się punktami z niżej notowanym Piotrkowianinem Piotrków Tryb. Podopieczni Rafała Kuptela od pierwszych minut dyktowali warunki, wypracowując 2-4 bramkowe prowadzenie. Piotrkowianin zszedł do szatni z zaliczką czterech trafień 16:12. Na 30 sekund przed końcem spotkania goście prowadzili 27:25. MMTS zdołał jednak zdobyć dwie bramki i rzutem na taśmę wywalczył cenny punkt.

MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:27 (12:16)
Najwięcej bramek: dla MMTS - Adrian Nogowski 7, Mateusz Seroka 6, Kamil Sadowski i Antoni Łangowski po 4, dla Piotrkowianina - Wojciech Trojanowski 7, Marcin Tórz 5, Szymon Wojnowski i Marek Daćko po 4.

SPR Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 26:33 (12:18) Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Mariusz Gujski 5, Marek Świtała 4, Adam Świątek 3; dla Górnika - Bartłomiej Tomczak 9, Mariusz Jurasik 7, Michał Kubisztal 5.

PGNiG Superliga: Grupa Select