PP: Zagrały bez trenera - relacja z meczu MKS Piotrcovia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębie Lubin pewnie awansowały do Final Four Pucharu Polski. Po raz drugi pokonały drużynę Piotrcovii - tym razem 27:23 (13:9).

Michał Ostafijczuk

Tak naprawdę losy awansu rozstrzygnęły się już w pierwszym meczu kiedy zespół z Lubina pokonał Piotrcovię różnicą dwunastu bramek. W rewanżu Piotrcovia zagrała bez trenera. Sławomir Kamiński nie ma jeszcze ważnej licencji na prowadzenie zespołu, a Henryk Rozmiarek spakował swoje rzeczy i w środę rano wrócił do Poznania.

Opiekunem drużyny Piotrcovii była z konieczności więc Mariola Michalak, która pełni obowiązki kierownika drużyny. Piotrkowianki pod jej wodzą zagrały naprawdę niezłe zawody, a kibice śmiali się, że Michalak zanotowała udany debiut na ławce trenerskiej.

Obie drużyny miały świadomość, że to spotkanie musi się odbyć i w pierwszej połowie poziom gry nie był wysoki. Dopiero w drugiej połowie kibice mogli zobaczyć kilka widowiskowych akcji, a dzielnie walcząca Piotrcovia jeszcze na kilka minut przed zakończeniem spotkania miała szanse na zwycięstwo. Z bardzo dobrej strony pokazała się Paulina Cieślak, która skutecznie kończyła kontrataki. Pochwalić należy także Aleksandrę Kucharską i Katarzynę Piecabę. W końcówce piotrkowiankom zabrakło skuteczności i mecz wygrał zespół z Lubina - 27:25.

- Wiadomo było, że ten mecz musi się odbyć. My do niego podeszłyśmy jednak z wolą walki i chęcią pokazania, że po zmianie trenera coś się odblokowało w naszej grze. Myślę, że ze swojej postawy możemy być zadowolone. Na pewno jesteśmy w stanie w trzech ostatnich meczach sezonu zasadniczego powalczyć o zwycięstwa co powinno nam dać awans do fazy play-off - powiedziała po spotkaniu rozgrywająca Piotrcovii Agata Wypych.

MKS Piotrcovia – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (9:13)

MKS Piotrcovia: Skura, Opelt – Rol 2, Kucharska 4, Mielczewska 1, Piecaba 3, Cieślak 5/1, Kopertowska 3, Wypych 1, Szafnicka 3, Nowak, Pasternak 1, Tórz 2.
Opiekun drużyny: Mariola Michalak
Kary: 12 min (Wypych, Szafnicka, Tórz x2, Piecaba, Pasternak)
Karne: 1/1

KGHM Metraco Zagłębie: Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz – Brenkus, Załęczna 3, Piekarz 2, Pałgan 5/3, Semeniuk-Olchawa 2, Obrusiewicz 3, Paluch 3, Jelić 2, Lalewicz 2, Bader 2, Walczak 1, Jochymek, Piechnik 2/1.
Trener: Bożena Karkut
Kary: 12 min (Pałgan x2, Lalewicz, Bader, Paluch, Walczak)