UKS PCM znów wygrywa - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - Dwójka Profil Nowy Sącz

UKS PCM Kościerzyna wrócił na zwycięski szlak. Po porażce z KPR-em Gminy Kobierzyce, zawodniczki z Kaszub bez większych problemów pokonały Dwójkę Profil Nowy Sącz różnicą trzynastu trafień.

Michał Gałęzewski

Po przegranej z zespołem z Kobierzyc, UKS PCM Kościerzyna opuścił pierwsze miejsce w lidze, na którym zawodniczki z Kaszub "zimowały" przez ostatnie miesiące. Spotkanie z siódmym w lidze zespołem z Nowego Sącza wydawało się jednak dla jednego z dwóch najlepszych zespołów ligi jedynie formalnością.

Pierwsze minuty były jeszcze wyrównane. Szczypiornistki z Nowego Sącza po bramce Iwony Ruchały prowadziły nawet 3:2, a po siedemnastu wynikach gospodynie miały zaledwie jednobramkową przewagę. Z biegiem czasu podopieczne Dariusza Męczykowskiego powiększały jednak swoją przewagę, aby po zdobyciu czterech bramek z rzędu przed przerwą, wygrać tę część gry 16:9.

W kościerskiej drużynie niezwykle skuteczna była Kinga Gutkowska, która wykorzystała sześć rzutów karnych, a łącznie aż dziewięć razy pokonywała Monikę Błaszczyk. UKS PCM po 54 minutach prowadził już 28:15, by ostatecznie zwyciężyć 31:18.

UKS PCM Kościerzyna - Dwójka Profil Nowy Sącz 31:18 (16:9)

UKS PCM: Liskowska, Perłowska - Gutkowska 9, Brzezińska 4, Wójcik 3, Rybakowska 3, Bulkowska 3, Pesel 2, Sus 2, Siekańska 2, Szprengier 1, Leśniak 1, Konofiał 1 oraz Ziółkowska, Żukowska, Ziemienowicz.
Kary: 6 min.
Karne: 6/6.

Dwójka Profil: Błaszczyk - Basta 5, Cempa 5, Sroka 3, Kamińska 2, Ruchała 2, Kawa 1 oraz Kulig, Bodziony, Prechitko, Olejarczyk, Fecko, Waligóra, Czop.
Kary: 4 min.
Karne: 4/5.

Kary: UKS PCM - 6 min. (Rybakowska 2 min., Pesel 2 min., Żukowska 2 min.), Dwójka Profil - 4 min. (Kawa 4 min.).
Sędziowie: Witt, Czamański.