Nafciarze o krok od TOP 16! - relacja z meczu Orlen Wisła Płock - Dunkerque HB

Orlen Wisła Płock po bardzo dobrym meczu pewnie pokonała na własnym parkiecie Dunkerque HB i jest o krok od awansu do najlepszej szesnastki rozgrywek Ligi Mistrzów.

Kamil Kołsut

Czwartkowy mecz dla obu drużyn miał kapitalne znaczenie. Zarówno gospodarze, jak i goście mocno liczyli na zwycięstwo. Płocczanom ewentualny sukces praktycznie zapewniłby awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów, w przypadku Francuzów dwa punkty stałyby się zaś przedłużeniem nadziei na wywalczenie czwartego miejsca w grupie.

Po przerwie spowodowanej kontuzją w składzie Nafciarzy na parkiecie pojawił się długo oczekiwany przed kibiców Marcin Lijewski, a zaszczytu debiutu przed płocką publicznością dostąpił Angel Montoro. W premierowych akcjach kluczowe role w Orlen Arenie odgrywali nie oni, ale Kamil Syprzak, który dwukrotnie skutecznymi rzutami potrafił zaskoczyć rywali.

Pierwsze minuty w wykonaniu obu ekip były widowiskiem niezwykle wyrównanym, wraz z biegiem meczu na parkiecie zaczęła się jednak zarysowywać lekka przewaga gości. Gracze z Dunkierki przeciwstawili płocczanom solidny blok defensywny, a pojedynki z Vincentem Gerardem przegrywali Petar Nenadić i Valentin Ghionea. W pewnym momencie Francuzi prowadzili nawet 6:8, po kilku minutach słabości Nafciarze odzyskali jednak odpowiedni rytm, by jeszcze przed przerwą straty odrobić ze nawiązką.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W ekipie wicemistrzów Polski znakomite zawody rozgrywali Lijewski oraz Mariusz Jurkiewicz, a swoje do wyniku dołożył także niezawodny Marin Sego. Po drugiej stronie boiska sporo krwi płockim obrońcom napsuli Bastien Lamon, Kornel Nagy i Guillaume Joli. Liderzy Dunkierki nie byli jednak w stanie skutecznie poprowadzić swojej drużyny w pościgu za zespołem Manolo Cadenasa.

Francuzi w pewnym momencie byli w stanie złapać z płocczanami bramkowy kontakt, na kwadrans przed końcem Wisła wciąż miała jednak na swoim koncie o trzy trafienia więcej od rywali. W ciągu kilku kolejnych minut gra zespołu Patricka Cazala posypała się już kompletnie, a Wiślacy prezentowali się nie tylko skuteczniej, ale też coraz bardziej efektownie.

Szczelna linia obronna w połączeniu ze znakomitymi kontrami sprawiła, że Nafciarze prowadzili już nawet 28:22, rywale odpuszczać jednak nie zamierzali. Gracze Dunkierki zaliczyli trzy trafienia z rzędu, tego wieczoru był to jednak ich łabędzi śpiew. Z marzeń o sukcesie Francuzów wyleczył Sego, a po fantastycznej wrzutce z prawego skrzydła udany występ wicemistrzów Polski golem zwieńczył Ivan Nikcević.

Orlen Wisła Płock - Dunkerque HB 32:25 (16:13)

Wisła: Sego, Wichary - Zrnić 4, Wiśniewski 1, Ghionea 1/1, Nikcević 4, Kwiatkowski, Toromanović 3, Syprzak 2, Nenadić 8/4, Jurkiewicz 4, Lijewski 6, Eklemović, Montoro.