PP: Beniaminek I ligi postawił się Vistalowi - relacja z meczu KPR Gminy Kobierzyce - Vistal Gdynia

W pierwszym sezonie po historycznym awansie KPR-u Gminy Kobierzyce do I ligi, podopieczne Renaty Jastrzębskiej grały z Vistalem w PP. Wygrały gdynianki, jednak gospodynie nie oddały awansu bez walki.

Michał Gałęzewski

KPR Gminy Kobierzyce, to tegoroczny beniaminek I ligi kobiet. Szczypiornistki z Dolnego Śląska spisują się na tym poziomie rozgrywek bardzo dobrze i po jedenastu kolejkach zajmują trzecie miejsce. Spotkanie z Vistalem w meczu 1/8 Pucharu Polski było więc sporą gratką dla kibiców z podwrocławskich Kobierzyc.

Od początku spotkania podopieczne Renaty Jastrzębskiej skutecznie walczyły z rywalkami, a w siódmej minucie po bramce Jagody Linkowskiej, prowadziły 4:3. Co prawda niedługo później, gdy drogę do siatki strzeżonej przez Urszulę Olejnik znalazła Katarzyna Janiszewska to Vistal prowadził różnicą trzech bramek, jednak w dużej mierze dzięki skutecznej grze Linkowskiej, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:13, dając gospodyniom nadzieję.

Mecz był wyrównany do 39 minuty, gdy bramkę na 15:16 zdobyła Paulina Wojda. W dalszej części spotkania podopieczne Jensa Steffensena rozkręcały się coraz bardziej. Skuteczne w ataku były Karolina Kalska i Katarzyna Janiszewska, a po pięciu bramkach z rzędu, w 49 minucie było już 17:26. Do ostatnich akcji Vistal kontrolował przebieg gry, wygrywając ostatecznie różnicą siedmiu trafień.

KPR Gminy Kobierzyce - Vistal Gdynia 22:29 (12:13)

KPR: Olejnik - Linkowska 6, Król 3, Kaźmierska 3, Przydacz 2, Barczak 2, Wojda 2, Janczak 2, Jakubowska 1, Bar 1 oraz Wójt, Szymańska, Janecka.
Kary: 8 min.
Karne: 4/6.

Vistal: Kowalczyk, Gapska - Kalska 7, Janiszewska 6, Galińska 5, Zych 4, Matyka 2, Pawłowska 2, Kozłowska 1, Balsam 1, Kulwińska 1 oraz Białek, Kłusewicz.
Kary: 2 min.
Karne: 1/1.

Kary: KPR - 8 min. (Janczak - 4 min., Linkowska - 4 min.), Vistal - 2 min. (Galińska - 2 min.).
Sędziowie: Musiał, Szynklarz.