Puchar EHF: Faworyci nie zawiedli, wygrane zespołów Wyszomirskiego i Krzysztofika, Starczan na remis

W sobotę rozegranych zostało osiem spotkań 3. rundy Pucharu EHF. Pewne zwycięstwa odniosły Montpellier HB i Tatran Presov, bliżej fazy grupowej są także Pick Szeged, Csurgoi KK i HCM Constanta.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Mistrzowie Słowacji z Damianem Krzysztofikiem (1 bramka) w składzie nadspodziewanie łatwo ograli zeszłorocznego ćwierćfinalistę Pucharu EHF, RK Maribor Branik. Tatran od pierwszych minut meczu dyktował warunki gry i jeszcze przed przerwą wygrywał ze Słoweńcami różnicą pięciu bramek (19:14). Po zmianie stron Dainis Kristopans i spółka poszli za ciosem i ostatecznie wygrali aż 34:26, dzięki czemu przed rewanżowym starciem w Mariborze są już jedną nogą w fazie grupowej.

W podobnej sytuacji znajdują się szczypiorniści Montpellier Agglomeration HB. Francuzi, którzy w rywalizację o udział w Lidze Mistrzów przegrali z Orlen Wisłą Płock, w sobotę nie dali najmniejszych szans rosyjskiemu HC Kaustikowi Wołgograd, wygrywając na parkiecie rywali 38:26. Świetne zawody w barwach ekipy z Montpellier rozegrali Słoweńcy - Dragan Gajić oraz Matej Gaber, którzy do spółki zdobyli 15 bramek.

Jesteś fanem szczypiorniaka? Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Kliknij i polub nas!

Na uprzywilejowanej pozycji przed przyszłotygodniowym rewanżem są ponadto zawodnicy Csurgói KK. Trzecia drużyna ligi węgierskiej, w której czołową postacią jest Piotr Wyszomirski, wygrała w sobotę w Stambule z Besiktasem JK. Madziarzy mieli jednak sporo problemów z odniesieniem zwycięstwa, a do przerwy przegrywali nawet 15:16. W końcówce meczu "Wyszu" i spółka przechylili jednak szalę zwycięstwa na swą korzyść i przed meczem rewanżowym wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę (31:29).

Ogromne problemy z odniesieniem zwycięstw na parkietach rywali mieli także szczypiorniści Pick Szeged oraz HCM Constanta. Węgrzy zaledwie jedną bramką tryumfowali w Lizbonie, Constanta zaś wygrała 27:26 na parkiecie duńskiego Mors-Thy Handbold. Remisem zakończyło się natomiast pierwsze spotkanie Kadetten Schaffhausen z TSV Hannoverem-Burgdorf (28:28). Wicemistrzów Szwajcarii (Leszek Starczan zakończył mecz bez bramki) w rewanżowym meczu w Niemczech czeka więc w niezwykle trudne zadanie.