Walka do ostatnich sekund - relacja z meczu Jutrzenka Płock - KPR Gminy Kobierzyce

Jutrzenka Płock mimo starań do ostatnich minut spotkania, nie zdołała odrobić strat z pierwszej połowy i przegrała z KPR-em Gminy Kobierzyce 28:29.

Michał Gałęzewski

Zarówno Jutrzenka, jak i KPR Gminy Kobierzyce znajdują się wśród drużyn, które znajdują się w czołówce I ligi, jednak mają sporą stratę do prowadzących drużyn z Tczewa i z Kościerzyny. Przez pierwszych 25 minut bezpośredniego pojedynku tych zespołów wynik oscylował wokół remisu i żadnej drużynie nie udało się wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą dwóch bramek. W końcu jednak podopieczne Renaty Jastrzębskiej zdobyły pięć bramek tracąc zaledwie jedną i po celnym trafieniu Sylwii Przydacz wygrały pierwszą część spotkania 17:12. - Moje zawodniczki grały słabo, a drużyna gości grała wysoką obroną. Traciliśmy bramki po szkolnych błędach. Rzuty moich zawodniczek były nieskuteczne, co spowodowało liczne kontry zespołu z Kobierzyc. W całym meczu straciliśmy 13 bramek z kontry, co do tej pory nam się nie przydarzyło - zauważył Jarosław Stawicki, trener Jutrzenki.

Druga połowa, to systematyczne odrabianie strat gospodyń, które wreszcie zdobyły cztery bramki z rzędu i po rzucie Wiktorii Dyszkiewicz doszły swoje rywalki na remis 21:21. Gdy bramkę z rzutu karnego zdobyła Edyta Charzyńska, na dziesięć minut przed końcem spotkania Jutrzenka wyszła wreszcie na prowadzenie.

Gdy wydawało się, że płocczanki pójdą za ciosem, znów lepiej zagrały szczypiornistki z Kobierzyc. Aktywna w ataku była Grażyna Janczak i ostatecznie KPR wygrał 29:28. - Przez całą drugą połowę walczyliśmy i odrabialiśmy straty z pierwszej części meczu. Wyszliśmy nawet na prowadzenie, niestety w końcówce dwa błędy w ataku zostały wykorzystane przez zawodniczki Kobierzyc. Chwała moim zawodniczkom za walkę i ambicję do ostatniego gwizdka sędziego - dodał Stawicki.

Jutrzenka Płock - KPR Gminy Kobierzyce 28:29 (12:17)

Jutrzenka: Dobrowolska, Odrębalska - Charzyńska 7, Borysławska 6, Gieras 4, Waszkiewicz 4, Krysiak 3, Dyszkiewicz 3, Stasiak 1 oraz Rędzińska.
Kary: 4 min.
Rzuty karne: 5/5.

KPR: Gadowska, Olejnik - Janczak 6, Król 5, Przydacz 5, Kaźmierska 4, Linkowska 4, Wojda 3, Wójt 1, Barczak 1 oraz Jakubowska.
Kary: 6 min.
Rzuty karne: 2/3.

Kary: Jutrzenka - 4 min. (Charzyńska 2 min., Waszkiewicz 2 min.), KPR - 6 min. (Janczak 4 min., Linkowska 2 min.).
Sędziowie: Gorzelańczyk, Koliński.