Udany powrót Jerzego Szafrańca - relacja z meczu KPR Legionowo - Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin po emocjonującym meczu pokonało na wyjeździe KPR Legionowo. Jednym z bohaterów wieczoru był bramkarz Miedziowych, Bartosz Dudek.

Kamil Kołsut

Przed rozpoczęciem sobotniego meczu Zagłębie okupowało miejsce w strefie spadkowej, a KPR nieznacznie wystawał ponad kreskę, plasując się na pozycji gwarantującej udział w barażach o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dla obu ekip bezpośrednie starcie było więc niezwykle istotne, a włodarze Miedziowych zagrali va banque i licząc na efekt nowej miotły zrzucili z trenerskiej ławki Dariusza Bobrka, stawiając na doświadczonego Jerzego Szafrańca.

Obie drużyny przystąpiły do meczu niezwykle zmotywowane i nabuzowane pozytywną, sportową energią. W zespole gości brakowało Adama Marciniaka i Mateusza Przybylskiego, legionowianie z kolei - po raz pierwszy w tym sezonie - przystąpili do meczu w najmocniejszym składzie. Istotny był zwłaszcza powrót do stuprocentowej dyspozycji Michała Prątnickiego, który w pierwszych minutach wspólnie z Kamilem Ciokiem i Witalijem Titowem sprawnie nakręcał ataki gospodarzy. Pod bramką Sebastiana Zapory prym wiódł zaś przede wszystkim imponujący skutecznymi wejściami z drugiej linii Dariusz Rosiek.

Mocnym punktem Zagłębia był Bartosz Dudek, który w pierwszej połowie dobrze spisywał się przy rzutach z dziewięciu metrów i czterokrotnie wygrywał pojedynki sam na sam z debiutującym tego dnia w najwyższej klasie rozgrywkowej Mateuszem Zasikowskim. Dwa razy w stu procentowych sytuacjach mylił się Mikołaj Milewski, przez co gospodarze na przerwę schodzili z ledwie jedenastoma golami po stronie zysków, tracąc do Miedziowych cztery bramki.

Wraz z początkiem drugiej części spotkania zawodnicy Szafrańca ruszyli do zdecydowanego ataku, a prym pod bramką KPR-u wiedli Leszek Michałów i Wojciech Gumiński, dzięki którym w pewnym momencie na tablicy świetlnej pojawił się wynik 14:21. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego i Marcina Smolarczyka nie zamierzali odpuszczać, straty zmniejszając nawet do trzech trafień, gra gospodarzy była jednak rwana, a fatalną skuteczność mieli skrzydłowi, którzy w całym meczu z piętnastu sytuacji na bramkę zamienili ledwie sześć.

Między czterdziestą trzecią a pięćdziesiątą pierwszą minutą przewaga Zagłębia - głównie dzięki Dudkowi i trzymającemu obronę Jarosławowi Paluchowi - wróciła do siedmiu bramek. Gospodarze nie zamierzali odpuszczać, w ostatnich akcjach przypuszczając na bramkę rywali ostateczny szturm.Lubinianie zaczęli się gubić, łapiąc kary i gubiąc proste piłki. Dobrze wejście do bramki KPR-u zaliczył ponadto Tomasz Rybicki, a splot wszystkich okoliczności sprawił, że na pięćdziesiąt sekund przed finałową syreną było już tylko 28:30. Po kolejnym błędzie Zagłębia sam przed bramkarzem znalazł się wówczas Michał Bałwas, pod presją rywali do siatki trafić jednak nie zdołał i komplet punktów pojechał ostatecznie do Lubina.

KPR Legionowo - Zagłębie Lubin 28:30 (11:15)

KPR: Zapora, Szałkucki, Rybicki - Bulej, Albin 3, Prątnicki 8, Zasikowski 3, Kasprzak 2, Wuszter 3, Milewski, Titow 2, Pomiankiewicz, Gawęcki 1, Ciok 3, Dzieniszewski, Bałwas 3.