LM: Kolejna porażka MKSu - relacja z meczu MKS Selgros Lublin - Buducnost Podgorica

MKS Selgros Lublin przegrał w hali Globus w rewanżowym spotkaniu 5. kolejki Ligi Mistrzyń z drużyną Buducnostii Podgorica 22:30. To już piąta porażka mistrzyń kraju w europejskich pucharach.

Joanna Krześniak

Na rewanżowe spotkanie z Buducnostią, w szerokim składzie mistrzyń Polski po przerwie spowodowanej urazem kolana pojawiła się Weronika Gawlik, lecz spotkanie w pierwszej "6" rozpoczęła Ekaterina Dzhukeva.

Wynik meczu otworzyła drużyna z Podgoricy, po trafieniu duńskiej rozgrywającej Camilli Dalby, ale MKS szybko odpowiedziała trafieniem Alesi Mihdaliovej. Przez pierwsze minuty obie drużyny grały punkt za punkt, lecz przyjezdne przejęły inicjatywę i dzięki skutecznym akcjom Dalby i Radmiły Petrovic wyszły na prowadzenie 4:9. Dobrze w bramce spisywała się też Clara Woltering, broniąc ataki lublinianek.

Mistrzynie Czarnogóry utrzymywały przewagę 5-6 trafień, wykorzystywały błędy MKS-u w ataku. Przed końcem pierwszej połowy mistrzynie Polski zebrały się jeszcze do walki i odrobiły 5 bramek straty do rywalek, po rzutach m. in. Kamili Skrzyniarz i Mihdaliovej. Wynik pierwszej części spotkania 12:13, ustaliła Joanna Drabik.

Po przerwie, ponownie lepiej rozpoczęły Czarnogórzanki, szybko obejmując prowadzenie na 13:17, po rzutach Petrovic i Majdy Mehmedovic. Strzelecką niemoc MKS-u przerwała Skrzyniarz. Lublinianki nie potrafiły nawiązać walki, a rywalki utrzymywały wypracowaną przewagę, systematycznie ją powiększając. Ponownie dobrze broniła Woltering, a dobre interwencje zapisywała na swoim koncie także Gawlik, która w pierwszej połowie zastąpiła Dzukhewą. Wynik spotkania 22:30, po wykorzystaniu rzutu karnego ustaliła Kinga Byzdra.

Podobnie jak w pierwszym meczu obu drużyn najskuteczniejsza zawodniczką Buducnostii była Radmiła Petrovic, zdobywczyni 8 bramek. Po stronie MKS-u z 7 trafieniami najskuteczniejsza była Alesia Mihdaliova.

Spotkanie z Buducnostią było ostatnim meczem lublinianek przed własną publicznością w tej edycji Ligi Mistrzyń. Drużyna MKS-u Champions League zakończy za tydzień w niedzielę (17 listopada), spotkaniem na wyjeździe z FC Midtjylland.

MKS Selgros Lublin – Buducnost Podgorica 22:30 (12:13)

MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik – Mihdaliova 7, Małek 4, Skrzyniarz 4, Konsur 2, Drabik 2, Nestsiaruk 2, Majerek 1, Rola, Wojdat, Wojtas.
Trener: Sabina Włodek.