Kaszubki zdobyły stolicę - relacja z meczu AZS AWF Warszawa - UKS PCM Kościerzyna

Szczypiornistki AZS-u AWF Warszawa przegrały z UKS-em PCM Kościerzyna 26:30 w meczu I ligi kobiet. Zawodniczki ze stolicy dobrze zaczęły spotkanie, jednak w drugiej połowie odskoczyły Kaszubki.

Michał Gałęzewski

Spotkania warszawskich szczypiornistek przyciągają na halę AWF-u coraz więcej kibiców, którzy zobaczyli bardzo dobre zawody. Mecz pomiędzy drużynami z Warszawy i z Kościerzyny był od początku bardzo dynamiczny i wyrównany.

Pierwsza część spotkania początkowo należała do podopiecznych Dariusza Męczykowskiego, które prowadziły do 18. minuty. Później jednak do głosu doszły gospodynie, wśród których w całym meczu najskuteczniejsza była zdobywczyni dziesięciu bramek Paula Mazurek. Do przerwy AZS AWF prowadził 15:13.

Wydawało się, że mający obecnie czwarte miejsce w lidze AZS AWF wygra z wiceliderkami tabeli z Kościerzyny, gdyż w 35. minucie warszawianki prowadziły 19:14. Później jednak UKS PCM wszedł w odpowiedni rytm, w 48. minucie doprowadzając do remisu. Pod koniec spotkania gospodynie otrzymały aż osiem minut kar, co miało wpływ na grę i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:30.

AZS AWF Warszawa - UKS PCM Kościerzyna 26:30 (15:13)

AZS AWF: Kordowiecka, Stępniak, Michalska - Mazurek 10/4, Kwiatkowska 5, Lewandowska 4/2, Joszczuk 2, Pawłowska 2, Pożoga 1, Nieścioruk 1, Młynarska 1 oraz Gutowska, Osińska, Zięba, Gawrońska.
Kary: 14 min.

UKS PCM: D.Brzezińska, Perłowska - N.Brzezińska 6, Gutkowska 6, Sus 4, Kozłowska 3, Leśniak 3, Klin 3/2, Siekańska 2, Rybakowska 2, Wójcik 1 oraz Bułkowska.
Kary: 8 minut.