Powrót na fotel lidera - relacja z meczu Aussie Sylex Sambor Tczew - AZS AWF Warszawa

W sobotni wieczór w hali II LO w Tczewie spotkały się dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły I ligi, a stawką meczu była pozycja lidera ligowej tabeli.

Lepiej rangę meczu zniosły podopieczne trenera Roberta Karnowskiego, które wysoko bo aż 30:19 pokonały drużynę ze stolicy.

Początek meczu zdecydowanie należał do Aussie Sylex Sambora Tczew. W 7 minucie meczu było 3:1, w 9 minucie po bramce Magdy Krajewskiej 5:1 i trener drużyny gości zmuszony był poprosić o przerwę. Krótka rozmowa z podopiecznymi na niewiele się zdała, gdyż w dalszym ciągu na boisku dominował zespół Sambora. W zespole gospodarzy punktowały niemal wszystkie zawodniczki znajdujące się aktualnie na boisku, a przewaga zespołu systematycznie wzrastała. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:8.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch trafień najskuteczniejszej w tczewskim zespole Magdaleny Stanulewicz, bramkę dołożyła Agnieszka Jezierska i Sambor prowadził w 34 minucie już dziesięcioma bramkami. Trener Robert Karnowski powoli zaczął rotować składem, ale nie wpłynęło to znacząco na obraz meczu. Najwyższą przewagę Sambor osiągnął w 45 minucie po trafieniu młodej Dominiki Znajdek. Tak wysoka przewaga utrzymywała się przez kolejne minuty, a mogła jeszcze wzrosnąć. Po raz kolejny szwankowała skuteczność z linii 7 metrów, gdzie miejscowe zawodniczki na cztery rzuty, zdobyły tylko jedną bramkę. W końcówce zespół gości odrobił nieco straty i mecz zakończył się wynikiem 30:19 dla Aussie Sylex Sambor Tczew. Po meczu trener Robert Karnowski najbardziej zadowolony był z postawy swojego zespołu w defensywie i życzył sobie, aby w kolejnych meczach obrona funkcjonowała równie dobrze. Dzięki odniesionemu zwycięstwu Sambor powrócił na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Najlepszymi zawodniczkami zespołów kibice uznali Magdalenę Stanulewicz (Sambor) i Agnieszkę Lewandowską (AZS AWF).

Aussie Sylex Sambor Tczew - AZS AWF Warszawa 30:19 ( 15:8)

Sambor: Kordunowska, Frankowska - Stanulewicz 6, Krajewska 4, Tomczyk 3, Gelińska 3, Orzłowska 3, Dorsz 2, Znajdek 2, Jezierska 2, Skonieczna 2, Belter 1, Domnik 1, Nowakowska 1, Kajtek Kary: 14 min

AZS AWF: Kordowiecka - Lewandowska 7, Korniluk 4, Gutowska 3, Mazurek 2, Pawłowska 2, Kwiatkowska 1, Pożoga, Michalska, Osińska, Zięba Kary: 12 min