LM: Pierwszy triumf Vardaru Skopje, niespodziewany remis Flensburga

Macedoński zespół nie miał żadnych problemów z pokonaniem outsidera grupy C Wacker Thun, zwyciężając na wyjeździe różnicą trzynastu bramek.

Wiktor Gumiński
Gracze Vardaru Skopje urządzili sobie w Bernie prawdziwy trening strzelecki. Szybko dali rywalom do zrozumienia, kto jest lepszy i już do przerwy prowadzili 19:11. Obrona gospodarzy była dziurawa jak szwajcarski ser. Gracze macedońskiego zespołu szybko powiększali swoją przewagę, rzucając bramki z gry w bardzo różnych okolicznościach (tylko 1 gol z rzutu karnego). Do siatki trafili niemal wszyscy, a najczęściej czynił to Alex Dujszebajew - 7 razy.

Na tle bardzo słabej defensywy Wacker Thun, dobrymi interwencjami popisywali się od czasu do czasu bramkarze Marc Winkler oraz Andreas Merz. Tylko dzięki kilku ich paradom, przeciwnicy nie przekroczyli granicy 40 goli.

W ostatnim sobotnim spotkaniu doszło do nieoczekiwanego rozstrzygnięcia. Gdy SG Flensburg-Handewitt po 30 minutach rywalizacji w Logrono 19:13, wydawało się, że niemieckiej drużynie nie może przydarzyć się już nic złego. Tymczasem hiszpański zespół sprowadził faworytów na ziemię i dzięki swojej heroicznej pogoni zdołał wywalczyć jeden punkt. Zdecydowanie najjaśniejszą postacią tego widowiska był kubański rozgrywający miejscowych Rafael Da Costa Capote. Od pierwszej do ostatniej minuty bardzo mocno zagrażał swoim rywalom rzutami z drugiej linii, a zawody zakończył z dorobkiem aż 10 trafień.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Grupa C Wacker Thun - Vardar Skopje 24:37 (11:19) Najwięcej bramek: dla Thun - Borna Franić 6, Reto Friedli 4; dla Vardaru - Alex Dujshebaev 7, Matjaz Brumen, Timur Dibirov, Igor Karacić - po 5.

6 Metalurg Skopje 10 1 0 9 246:300 2

Grupa D Naturhouse La Rioja - SG Flensburg-Handewitt 32:32 (13:19) Najwięcej bramek: dla Naturhouse - Rafael Da Costa Capote 10, Angel Fernandez Perez, Luis Jimenez Reina - po 5; dla Flensburga - Steffen Weinhold 8, Anders Eggert, Olafur Gustafsson - po 5