Zwycięski debiut Markuszewskiego - relacja z meczu AZS UW Warszawa - Nielba Wągrowiec

Nielba Wągrowiec w pierwszym meczu pod wodzą Zbigniewa Markuszewskiego pewnie pokonała przy Banacha szczypiornistów Uniwersytetu Warszawskiego.

Kamil Kołsut

Niedzielne spotkanie znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy zaskoczyli rywali skuteczną grą formacji obronnej i po pięciu minutach prowadzili już 3:0. Rozdrażniona Nielba do odrabiania strat rzuciła się błyskawicznie, a sygnał do ataku dał kolegom doświadczony Bartosz Świerad, dwukrotnie pokonując golkipera Akademików. Zespół z Wągrowca w sumie zaliczył cztery trafienia z rzędu, co spotkało się z ripostą Łukasza Wolskiego.

W pierwszej połowie linie defensywne obu ekip zasłużyły na ciepłe słowa, w sumie w ciągu pół godziny padło przy Banacha bowiem ledwie dziewiętnaście bramek. Żaden zespół nie był w stanie zbudować sobie solidnej przewagi, a na przerwę z jednym trafieniem zaliczki schodzili Nielbiści, których w górę pociągnął zwłaszcza zabójczo skuteczny tego dnia Bartosz Biniewski.

Wraz z rozpoczęciem drugiej części meczu goście ruszyli do zdecydowanego ataku. Prym w huraganowych natarciach Nielbistów wiódł zwłaszcza wspomniany już Biniewski, który mocno przyczynił się do tego, że w czterdziestej minucie przewaga zespołu Markuszewskiego urosła już do pięciu bramek.

Akademicy próbowali się jeszcze poderwać do boju, doprowadzenie do stanu 13:16 było jednak tego dnia ich łabędzim śpiewem. Doświadczeni rywala na kwadrans przed finałową syreną ponownie wrzucili wyższy bieg, na dobre odjeżdżając rywalom. Akademicy o jak najlepszy wynik walczyli do samego końca, na wyżej notowanych rywali było to jednak zbyt mało.

AZS UW Warszawa - Nielba Wągrowiec 18:25 (9:10)

AZS UW: Malanowski, Bury - Kuc 3, Chełmiński 1, Puszkarski 1, Ł. Monikowski, Wolski 6, Flisiak 1, Morąg, Zaprutko, Brinovec 2, Praski 2, Kiełbasiński, Rutkowski, Szemraj 2, Wicha.