PZP: Wysoka porażka KGHM Metraco Zagłębia w Holandii

Szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin przegrały pierwsze wyjazdowe spotkanie 2. Rundy Pucharu Zdobywczyń Pucharów z holenderskim Sercodak Dalsfen. Wicemistrzynie Polski uległy 20:27 (9:16).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Miedziowe do Holandii udały się krótko po środowym meczu z Vistalem Gdynia, rozegranym w ramach 5. kolejki PGNiG Superligi. Po starciu z gdyńską drużyną trenerka lubinianek Bożena Karkut mówiła: - Nawet dobrze się składa, że przed meczem z Holenderkami grałyśmy z Vistalem, bowiem są to podobne drużyny, o zbliżonym stylu gry i fizjonomii zawodniczek. Mają trzy duże rozgrywające, próbują wysoko przerywać akcje, grają szybką kontrę. Dobry zespół, ale do powalczenia. Na parkiecie hali w Zwolle, wicemistrzynie Polski szybko zostały jednak obdarte ze złudzeń.

Mistrzynie Holandii (występowały w el. do Ligi Mistrzyń) od pierwszych minut narzuciły swój styl gry, po niewiele ponad kwadransie wypracowując pięciobramkową przewagę. Bramkę Miedziowych skutecznie nękała 21-letnia rozgrywająca Yara Maria Nijboer, której wtórowała rówieśniczka Lynn Knippenborg. Obie w całym meczu zdobyły czternaście bramek, a Dalfsen prowadziło do przerwy 16:9.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Po zmianie stron polskie szczypiorniści próbowały gonić wynik i w 50. minucie zbliżyły się nawet do rywalek na dystans trzech bramek (17:20). W samej końcówce zabrakło im jednak sił, co z zimną krwią wykorzystały gospodynie, ponownie uciekając na dystans siedmiu trafień i odnosząc pewne zwycięstwo (27:20).

Podczas przyszłotygodniowego rewanżu w Lubinie KGHM Metraco Zagłębie stanie przed bardzo trudnym zadaniem odrobienia strat do holenderskiej ekipy. Mecz zaplanowano na 12 października, na godz. 17:00.

Sercodak Dalfsen - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 27:20 (16:9)

Dalfsen: Lipman 1, Voor't Hekke - Nijboer 8, Knippenborg 6, Van Dort 3, Logtenberg 2, Schoenaker 2, Schop 2, Oosterveld 1, Pavkovic 1, Smits 1, Kooiker, Ros, Shutte, Van Hulten, Van Leeuwen.