LM: HSV zgodnie z planem, Burka bohaterem Motoru

Motor Zaporoże po zaciętej końcówce pokonał RK Croatię Osiguranje Zagrzeb (31:30), a HSV Hamburg pewnie ograło RK Gorenje Velenje (41:32) w czwartkowych meczach 2. kolejki Ligi Mistrzów.

W ostatnich minutach rozstrzygnęły się losy spotkania między Motorem Zaporoże a Croatią Osiguranje Zagrzeb. Po zeszłotygodniowej udanej inauguracji zmagań w europejskich pucharach (Motor wywiózł punkt z Mannheim, a Croatia ograła Celje), oba zespoły przystąpiły do bezpośredniej potyczki z chęcią wzbogacenia swojego dorobku o kolejne punkty. Od pierwszych minut zawodnicy nie oszczędzali się na parkiecie w Charkowie, przez co mecz był niezwykle wyrównany.

Gospodarze nieznaczną przewagę wypracowali dopiero przed przerwą. Kilka rzutów rywali obronił Richard Stochl, a z drugiej linii bramkę Croatii bombardował Sergii Burka, dzięki czemu po pierwszej połowie meczu mistrzowie Ukrainy wygrywali 18:15. Przyjezdni po zmianie stron szybko wzięli się jednak do odrabiania strat i już wkrótce doprowadzili do remisu.

Począwszy od czterdziestej minuty obie ekipy ponownie prowadziły zaciętą rywalizację, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Goście spore nadzieje na zgarnięcie kompletu punktów zyskali w 48. minucie, gdy po bramkach Marino Mahicia i Lovro Mihicia wyszli na prowadzenie 28:27. Ukraińska drużyna szybko odpowiedziała jednak dwoma trafieniami Aliaksandra Tsitoua, ponownie zyskując jednobramkową przewagę.

Piłka ręczna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów szczypiorniaka i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Końcowe minuty starcia to spora niedokładność po obu stronach parkietu i wiele przestrzelonych rzutów, zwłaszcza ze skrzydeł. W 57. minucie Croatia po raz kolejny wyrównała stany rywalizacji, lecz szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przeważył półtorej minuty przed końcem meczu Burka. Dzięki czwartkowej wygranej, Motor objął prowadzenie w tabeli grupy A.[color=#00aa00]

[/color]Większych problemów z ograniem RK Gorenje Velenje nie miało natomiast HSV Hamburg. Obrońcy trofeum dyktowali warunki rywalizacji od samego początku meczu i już w 9. minucie prowadzili 7:4 po bramkach Domagoja Duvnjaka, Petara Djordjicia oraz Stefana Schroedera. W świetnej formie w czwartkowy wieczór byli zwłaszcza ci dwaj ostatni i za ich sprawą oraz świetnej postawy Marcusa Cleverly'ego, hamburczycy prowadzili do przerwy aż 21:13.

Po zmianie stron ekipa Martina Schwalba spuściła nieco z tonu, a sam szkoleniowiec niemieckiej drużyny poważnie rotował składem. Słoweńcy próbowali odrabiać straty, w 48. minucie zbliżając się nawet na dystans pięciu bramek (27:32), jednak twarda obrona HSV nie pozwoliła im na odwrócenie losów spotkania. Hamburczycy bez większych problemów dowieźli wygraną, a ich tryumf w ostatnich minutach przypieczętował najskuteczniejszy na parkiecie Zarko Marković (7 bramek).

Grupa A: HC Motor Zaporoże - RK Croatia Osiguranje Zagrzeb 31:30 (18:15)

Najwięcej bramek: dla Motoru - Sergii Burka, Sergiy Onufryienko - po 7, Inal Aflitulin 5; dla Croatii - Zlatko Horvat, Stipe Mandalinić, Marino Marić, Luka Sebetić, Josip Valcić - po 5.